Marokańskie dywany we wnętrzach

Orientalne akcenty we wnętrzach nadają im charakteru i ocieplają.

Jeśli regularnie przeglądacie blogi lub magazyny poświęcone trendom aranżacji wnętrz z pewnością natraficie na marokańskie dywany. Pierwotnie świat zachodni nazywał tak przede wszystkim monochromatyczne dywany Beni – Ourani. To dywany w 100% z owczej, niefarbowanej wełny, w geometryczne, linearne wzory na jasnym tle. Są bardzo ciepłe i luksusowe w dotyku. Także dlatego w  świecie wzornictwa przechodzą one obecnie odrodzenie i są ogromnie popularne i cenione.

Czytaj dalej Marokańskie dywany we wnętrzach

String Furniture – krótka historia legendy skandynawskiego designu

W świecie skandynawskiego designu jest wiele ciekawych i inspirujących historii.  Sam fakt, jaką drogę przeszedł, jak zawojował świat i wdarł się na salony jest niezwykły. To, co głównie wpłynęło na ten sukces to, jak zwykle, ludzie. Ich zaangażowanie, otwarte umysły, pasja i poświęcenie sprawiły, że proste historie wytrwałych rzemieślników przekształciły się w kulturową rewolucję. Jedną z takich niesamowitych historii są dzieje szwedzkiej firmy String furniture.

Czytaj dalej String Furniture – krótka historia legendy skandynawskiego designu

Louis Poulsen

Nigdzie indziej w Europie, światło nie wpływa na społeczeństwo w tak znacznym stopniu jak w Skandynawii. Kiedy kraje Morza Śródziemnego, celebrują życie pod gołym niebem, białe noce i mroki zimy terroryzuja mieszkańców Europy Północnej. To ekstremalne warunki dla organizmu, choć kto tego nie doświadczył, zapewne uzna to za przesadę. Wówczas dom, musi rekompensować nam to, co funduje nam przyroda i jakie stawia nam ograniczenia. Skandynawowie  perfekcyjnie aranżują światło, a najchętniej wybieranymi przez nich lampami są lampy Louisa Poulsena.

Czytaj dalej Louis Poulsen

Rustykalny design w miejskim salonie.

Skagerak to duńska, rodzinna firma, głęboko zakorzeniona w skandynawskim designie i najlepszym rzemiośle. Założony w 1976 roku, w mieście portowym, w północnej Danii, w Aalborg, przez Jesper’i Vibeke Panduro, Skagerak powstał z marzeń o tworzeniu pięknych mebli na pokolenia. Marka Skagerak jak żadna inna marka oddaje nordyckiego ducha i typowo skandynawską energię.
Czytaj dalej Rustykalny design w miejskim salonie.

Mater Design, marka na miarę XXI wieku

Mater Design to marka bliska ideału !
Niewiele jest na świecie marek tak spójnych, szlachetnych i świadomych. Założone w 2006 roku przez Henrika Marstranda, Mater jest skandynawskim studiem projektowym dla którego nadrzędną wartością jest etyka. Etyka pracy ludzi zaangażowanych w proces twórczy, etyka związana z pozyskaniem surowca, sposobem jego obróbki, a nawet jego utylizacji.

Czytaj dalej Mater Design, marka na miarę XXI wieku

Posprzątajmy ocean !

Nasza planeta jest w katastrofalnym stanie i jest to ostatni moment na zmianę, ostatnia szansa by zareagować, zatroszczyć się o środowisko i ocalić nasz wspólny dom. Emisja gazów cieplarnianych spowodowana spalaniem paliw kopalnianych, nadmierną konsumpcją i produkcją mięsa oraz niekontrolowaną wycinką lasów prowadzi nas ku zagładzie.
Przełowienie, zaśmiecenie mórz i oceanów sprawiło, że są one niemalże doszczętnie wyeksploatowane. Jak długo będziemy jeszcze udawać, że problem nie istnieje ? Musimy skończyć z powszechną ignorancją, kupować znacznie mniej i dokonywać naszych zakupów bardziej świadomie.

Czytaj dalej Posprzątajmy ocean !

HAY. SIŁA INTUICJI

HAY to dziecko Mette i Rudolfa Hay, które po paśmie licznych sukcesów i nagród, niedawno obchodziło 16-lecie działalności. Mette miała zaledwie 24 lata kiedy postanowiła stworzyć mekkę duńskiego designu. Jak sama mówi, DNA marki definiowało się naturalnie, na przełomie lat, jednak od zawsze doskonale wiedziała jakie są ramy i jaki konkretny efekt chce uzyskać.

Czytaj dalej HAY. SIŁA INTUICJI

DESIGN FOR THE PEOPLE

 

Design For the People to sztab czołowych duńskich projektantów
tworzących skandynawską markę, która utożsamia takie cechy jak funkcjonalność, piękno i bezkompromisowość.

„Tworzenie to nie sztuka, tworzenie to entuzjazm” pozornie wyświechtana i trywialna idea która przyświeca wszystkim projektantom w DFTP  zdaję się być prawdziwa. W projektach DFTP rzeczywiście widać zapał i radość tworzenia.

Czytaj dalej DESIGN FOR THE PEOPLE