A więc wiosna!

Przyszła! A wraz z nią coraz dłuższe i cieplejsze dni. Od wiosny zaś już tylko krok do lata, z wszystkimi jego cudownymi aspektami – gorącymi promieniami słońca, lekkim wiaterkiem i przyjemnie długimi wieczorami. Warto już teraz pomyśleć o tym jak spędzić ten wyjątkowy czas.

Balkony, tarasy, ogrody… Za momencik odżyją i będą naszym miejscem wytchnienia. Spotkania przy grillu, leniwe drzemki, posiłki na świeżym powietrzu – to już za chwilę! Przedstawiamy więc skandynawskie meble ogrodowe, które w idealny sposób uprzyjemnią wiosenno-letni wypoczynek – a wśród nich sporo nowości!

Leżak Palissade

Szezlong Palissade to nowy element kultowej kolekcji Palissade marki HAY. Jest niezwykle elegancki i designerski. Jego zakrzywiona rama, która idealnie dopasowuje się do ciała w pozycji leżącej, zapewnia doskonałe podparcie i wygodę.

Palissade to kolekcja mebli projektu braci Ronana i Erwana Bouroullec. To cała seria mebli wykonanych ze stali malowanej proszkowo lub cynkowanej ogniowo. Łączy je zasada symetrycznej geometrii, zaprojektowano je tak, by wkomponowywały się w otoczenie i idealnie z nim współgrały.

Meble Palissade są niezwykle uniwersalne i dopasowują się do każdej przestrzeni – czy to publicznej czy prywatnej. Charakteryzują się prostotą estetyki i mocnym charakterem. Teraz do krzeseł, stołów, stolików, ławek i stołków dołączył także leżak. Co ciekawe, projekt Palissade Chaise Longue powstał w tym samym czasie i równolegle do istniejącej kolekcji. Stworzenie go zajęło jednak odpowiednio więcej czasu, z uwagi na jego bardziej wymagający kształt.

Stworzone do medytacji

Od projektu stworzonego na własne potrzeby, do nowości marki GUBI. Fotel MR01 Initial Chair to dzieło Mathiasa Steena Rasmussena, który pierwotnie zaprojektował je do swojego domu, by używać go do medytacji. Jest oryginalnym połączeniem tradycyjnego rzemiosła i prostej formy.

Do stworzenia tego nietuzinkowego mebla, Rasmussen nie użył ani jednego gwoździa. W pełni wykorzystał więc właściwości i potencjał drewna. To bardzo prosta konstrukcja o wyjątkowo interesującym siedzisku i oparciu. Wykorzystano do nich aż 90 metrów liny, są tkane ręcznie, specjalnie opracowaną przez Rasmussena metodą, która blokuje linę w ramie. Dzięki temu projekt nabiera lekkości i przejrzystości – dosłownie i wizualnie.

Siedzisko fotela przechodzi w tylną nogę i zapewnia dodatkowe podparcie. Dzięki temu, że jest delikatnie nachylone i nisko zawieszone, siedzący ma poczucie unoszenia się, ale jednocześnie połączenia z ziemią. Sprzyja to uczuciu spokoju i kontemplacji.

Klasyki wychodzą na zewnątrz

Krzesło MR01 to niejedyna propozycja marki GUBI. Duński producent śmiało wychodzi na zewnątrz ze swoimi największymi klasykami, jeśli chodzi o krzesła jadalniane. Teraz w wersji outdoorowej występują więc słynne krzesło Beetle i krzesło Bat. Te efektowne projekty mogą zapełnić zatem balkony, dziedzińce, ogrody i inne przestrzenie zewnętrzne.

Beetle i Bat w wersji zewnętrznej są w pełni plastikowe, a do formuły dodano filtr UV. Dzięki temu całość jest jeszcze bardziej wzmocniona i chroniona przed ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Dodatkowo, biuro projektowe GamFratesi opracowało specjalną, matowo-satynową teksturę, dzięki której krzesła, mimo dość twardego materiału, są miękkie i przyjemne w dotyku.

Krzesła ogrodowe Bat i Beetle występują w dwóch kolorach: New Beige i Alabaster White. Zarówno siedzisko, jak i nóżki krzesła są jednolite. To naturalne i bardzo neutralne kolory, dzięki którym krzesła dopasowują się do przestrzeni, w której się znajdują. Plenerowa edycja mebli to ważny krok dla marki GUBI jeśli chodzi o dziedzinę mebli ogrodowej.

Piękne i ekologiczne

Wśród nowości w naszej kolekcji znajdują się także meble marki Ferm Living. Na szczególną uwagę zasługują tutaj leżaki – cała kolekcja Desert Lounge Chair w wielu modnych wariacjach kolorystycznych. To niezwykle funkcjonalne projekty, które sprawdzą się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Jego modernistyczny look, funkcjonalność, ale także dbałość o ekologię wręcz zachwycają. Siedzisko jest ręcznie tkane w całości z przetworzonego, pokonsumenckiego plastiku. Do stworzenia przędzy koniecznej do wykonania jednego siedziska używa się aż 53 plastikowych butelek PET.

Choć pozornie mogłoby się wydawać, że siedzisko wykonane z plastiku jest twarde, trzeba mieć na uwadze, że po przetworzeniu przędza staje się delikatna i zapewnia wysoki komfort użytkowania. I jeszcze jeden atut – siedzisko jest zdejmowane i można je prać w 30°C. Dzięki temu krzesło Desert Ferm Living posłuży nam przez długie lata. W kolekcji posiadamy także pasujące do krzeseł stołki w takiej samej palecie kolorystycznej.

Zobacz wyjątkową kolekcję

Skandynawskie meble ogrodowe to prawdziwy must have w sezonie wiosenno-letnim. Są minimalistyczne, trwałe i… piękne! Dodatkowo, w niezwykle wygodny sposób umilą coraz dłuższe wieczory, stając się ich wiernymi towarzyszami. Teraz na designzoo.pl znajdziesz całą kolekcję wyjątkowych mebli ogrodowych – wśród nich sporo nowości.