Idealne biuro bez wychodzenia z domu

Ten kto może, w trosce o zdrowie swoje i bliskich, powinien zrezygnować z wychodzenia do biura i stworzyć sobie miejsce do pracy we własnych czterech kątach. Wbrew pozorom, to nie jest taka prosta sprawa. Urządzając domowe biuro trzeba wziąć pod uwagę szereg aspektów. Dobre samopoczucie jest teraz kluczowe – zadbajmy więc o wzrok, kręgosłup i… głowę.

Pracując z domu trzeba jasno sobie określić czas i miejsce działania. Praca nie może przeplatać się z obowiązkami domowymi, tak jak miejscem pracy nie może być sofa, na której później się relaksujemy. W takim wypadku po jakimś czasie okaże się, że nie potrafimy odpoczywać i nieustannie myślami jesteśmy w pracy. To szybko doprowadzi do zmęczenia i frustracji, a tego, zwłaszcza teraz byśmy nie chcieli. Trzeba sobie jasno powiedzieć: to jest miejsce, w którym pracuję. I zaaranżować je tak, byśmy pracując odczuwali komfort i aby ograniczyć bodźce, które nas rozpraszają.

Skandynawskie biurko dla Twojego kręgosłupa

Warto na pracę przeznaczyć konkretne pomieszczenie, a jeżeli nie mamy takiej możliwości – zaaranżować odpowiednio wnękę w salonie lub kąt w sypialni. Tutaj podstawą jest rzecz jasna biurko, które pomieści wszystko to, co niezbędne do działania. Istotne jest prawidłowe dostosowanie jego wysokości. Nie możemy obciążać kręgosłupa, sylwetka musi być wyprostowana, a my po ośmiu godzinach pracy nadal powinniśmy czuć się komfortowo.

Od razu porzuć więc pomysł zorganizowania sobie biura przy ławie w salonie lub stoliku w kuchni. Siedzenie w wymuszonej pozycji przez długi czas sprawi, że Twój kręgosłup się na Ciebie obrazi. Postaw na biurko z prawdziwego zdarzenia. W zależności od tego ile mamy miejsca, może to być na przykład duże i estetyczne biurko CPH 90 marki HAY albo eleganckie i designerskie biurko Palette od &Tradition.

Ciekawym rozwiązaniem są też zestawy biurowe marki String – minimalistyczne i funkcjonalne połączenia biurek i słynnych regałów świetnie nadadzą się zwłaszcza do niewielkich pomieszczeń. To nie tylko estetyczne i designerskie rozwiązanie – regały String dają nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni. Świetnie nadają się także do pokoików dziecięcych.

Usiądź wygodnie

Do tego krzesło lub fotel – koniecznie wygodne i takie, które również nie obciąża naszego kręgosłupa. Siedzisko musi być na tyle głębokie, by zagwarantować nam odpowiednie ułożenie miednicy, a do tego niezbędne jest także wysokie oparcie. Ważne, żeby krzesło było stabilne i funkcjonalne.

Tu z pomocą przychodzi nam cała kolekcja AAC marki HAY w wielu wykończeniach, jak choćby tapicerowane krzesło AAC 121 Soft Chair. Ciekawym i designerskim rozwiązaniem jest też krzesło Elefy JH32 Chair marki &Tradition.

Zorganizuj swoją przestrzeń

W zależności od ilości miejsca, warto postawić na półki i regały, które pomieszczą wszystkie niezbędne dokumenty i tu znów kłania się String, ze swoim organizerem ściennym, kontenerkiem lub zestawami półek.

 

A skoro o organizerach mowa, przydatne są także te na dokumenty, jak na przykład zupełna nowość marki HAYPlissé.

 

 Zadbaj o oświetlenie

Nie możemy także zapominać o oświetleniu. Kto jak kto, ale Skandynawowie mocno się na nim znają. Mamy tu wiele propozycji, od ikonicznej Flowerpot marki &Tradition, przez klasyki Louisa Poulsena po kolejną nowość od HAYMatin Table Lamp, która występuje w wielu inspirujących i żywych barwach.

Warto wybrać taką lampkę biurkową, która zapewni nam w pełni nieoślepiające światło. Ma to być nie tylko element dekoracyjny, ale także przedmiot funkcjonalny, który będzie wspierał nasze oczy, gdy zabraknie naturalnego światła.

 

Inspirujące dodatki dobre także do biura

Przy organizacji biura raczej stawia się na minimalizm, jakże powszechny w stylu skandynawskim. Jednakże każdy z nas jest inny – jedni unikają rozpraszaczy, a inni wręcz potrzebują inspirujących kolorów i kształtów. Nasi klienci bardzo często stawiają więc na plakaty – czy to pojedyncze, czy całe kompozycje.

I rzeczywiście, czasem wystarczy jeden rzut oka na te dzieła sztuki i od razu wracają natchnienie i chęci do działania. W naszej kolekcji mamy naprawdę szeroki wybór inspirujących plakatów. Zawsze doradzamy też naszym klientom postawienie na rośliny. Zwłaszcza teraz, gdy dużo czasu spędzamy w domu, warto otaczać się roślinami, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Wszystkie te produkty i wiele więcej można zamówić bez wychodzenia z domu. Obecnie nasz showroom w Sopocie jest zamknięty, ale wciąż można składać zamówienia on-line na naszej stronie internetowej, które niezmiennie realizujemy.