UNDER THE BELL.MUUTO


Iskos-Berlin – kopenhaski duet, który wbrew pozorom niewiele ma
wspólnego ze stolica Niemiec, to skandynawski duch z iście wschodnią energią,który tworzą Aleksjej Iskos z Charkowa oraz Borys Berlin z Petersburga.
W lampie UNDER THE BELL ciężko doszukać się wschodnich inspiracji cerkiewnymi kopułami gdyż bliżej jej do rzymskiego Panteonu, szczególnie kiedy zajrzymy do jej wnętrza. Strumień światła dobiega z centralnie umieszczonego oculusa co daje naprawdę łudząco podobne wrażenie. Jednak pod ogromnym 82 centymetrowym kloszem nie czujemy przytłoczenia, mimo swych rozmiarów dzięki wizualnie miękkiej fakturze nada wnętrzu wyjątkowo przytulny klimat. Niestety niewiele z nas może pozwolić sobie na lampę o takich gabarytach…

MUUTO wychodzi naprzeciw i proponuje 55cm wersję „wielkiej siostry” dedykowaną do (nie)znacznie mniejszych przestrzeni. Lampa w dalszym ciągu ma bardzo imponujące rozmiary, lecz jest to optymalny rozmiar do większości mieszkań. W prezencie, otrzymaliśmy od MUUTO nową wersję lampy UNDER THE BELL w kolorze białego melanżu, która zamówić możemy tylko w mniejszym rozmiarze. Muuto w dalszym ciągu z pietyzmem i konsekwencja dba o CSR i stale ulepsza swoje ekologiczne tworzywa, poszerzając stale ofertę FIBER.


Lampa UNDER THE BELL posiada uniwersalny oraz mimo sporych rozmarów bezpretensjonalny design który sprawdzi się zarówno w wielkim hotelowym lobby, niewielkiej jadalni w kamienicy jak i pokoju dla dziecka.