DESIGN FOR THE PEOPLE

 

Design For the People to sztab czołowych duńskich projektantów
tworzących skandynawską markę, która utożsamia takie cechy jak funkcjonalność, piękno i bezkompromisowość.

„Tworzenie to nie sztuka, tworzenie to entuzjazm” pozornie wyświechtana i trywialna idea która przyświeca wszystkim projektantom w DFTP  zdaję się być prawdziwa. W projektach DFTP rzeczywiście widać zapał i radość tworzenia.

Efektowna lampa przy minimalnej ingerencji w przestrzeń ?
Lampa Artist od Design For The People przypominająca skompresowaną kroplę miedzi to idealna propozycja dla, tych którzy cenią niczym na zaburzoną przestrzeń, a wielkie żyrandole zdają się być dla nich zbyt pretensjonalne.
Lampa Artist najlepiej prezentuje się z pojedynkę, jednak w zestawieniu kilku jej odbiór zmienia się diametralnie. Piękna prostota, w której możemy doszukiwać się wielu inspiracji od browarnianych kadzi, przez pęcherzyki powietrza wypuszczane pod powierzchnią wody po talerze perkusyjne. Podobno to właśnie talerze perkusyjne i muzyka były prawdziwą inspiracją dla Bønnelycke MDD do stworzenia lampy Artist.

Lampa STRAP zaprojektowana przez Bjorn+ Balle to klasyczne połączenie najwyższej jakości skóry, metalu i szkła, które przy kształcie w formie bliskiej do stożka daje klasycznie nordycki efekt. Ścięcie wierzchołka nadaje charakteru i pozwala na niemalże wertykalne skierowanie strumienia światła. Lampa STRAP jest bardzo plastyczna i w zależności od konfiguracji kolorystycznej skórzanego paska i metalowego klosza nabiera zgoła innego charakteru.Geometryczna forma dedykowana do nowoczesnych surowych wnętrzach. Lampa STRAP idealnie odnajdzie się w stylu skandynawskim, japońskim industrialnym. Lampa STRAP występuje w trzech odsłonach: lampy sufitowej, ściennej oraz wolnostojącej w kilku zestawieniach kolorystycznych.

f:/Mosaic/share/workareaprepost5912

Belly to ręcznie robiona lampa inspirowana tradycyjnym japońskim imbrykiem i choć pękate linie lampy przywodzą bardziej na myśl Indie lub Maroko to nie sposób odmówić podobieństwa do herbacianego czajnika. Gdy przyjrzymy się jeszcze bliżej dostrzeżemy podobieństwo do curlingowego kamienia, ale być może to zbyt śmiałe porównanie…

 

Uroda i design lamp Artist,Strap oraz Belly została doceniona odpowiednio w 2017r. i 2018r. w którym to otrzymały prestiżową nagrodę RED DOT AWARDS.