Mater Design, marka na miarę XXI wieku

Mater Design to marka bliska ideału !
Niewiele jest na świecie marek tak spójnych, szlachetnych i świadomych. Założone w 2006 roku przez Henrika Marstranda, Mater jest skandynawskim studiem projektowym dla którego nadrzędną wartością jest etyka. Etyka pracy ludzi zaangażowanych w proces twórczy, etyka związana z pozyskaniem surowca, sposobem jego obróbki, a nawet jego utylizacji.

Niestety przyzwyczajeni do cen, bazujących na wyzysku i cierpieniu innych, nieczęsto zastanawiamy się, jak powstały materiały wykorzystane do produkcji, kto je stworzył, w jakich warunkach i za jakie wynagrodzenie. Nie zastanawiamy się czy bawełna wykorzystana do naszej, tańszej bluzki, była przyczyną wycięcia lasu i ile wody zmarnowano na jej wyprodukowanie. Na szczęście, coraz więcej osób jest świadomych tych procesów i coraz więcej osób jest w stanie zapłacić więcej, w proteście przeciwko nadmiernej konsumpcji i powszechnej ignorancji.  

Mater cechuje niezwykła jakość, rzemiosło dbałość o detale i wykończenie zapierające dech w piersiach miłośników designu. Czerpiąc energię, doceniając kunszt i talent lokalnych rzemieślników rozsianych w różnych zakątkach świata, Mater stworzyło swoistą platformę pomocy i wsparcia. Motywacja, edukacja, uczciwy zarobek oraz godne warunki pracy to tylko część z zadań realizowanych przez Mater w mniej cywilizowanych krajach .
Etyczne kolaboracje, zrodzone z dobrej energii owocują pięknymi i ponadczasowymi realizacjami.
Bardzo istotnym, o ile nie najważniejszym etycznym czynnikiem jest troska o środowisko.
Mater Design bezustannie zwiększa wykorzystanie odpadów w swoich projektach. Aktualnie wiele recyklingowanych materiałów poddawane jest procesowi upcyklingu, polegającemu na odtworzeniu i poprawieniu parametrów pierwotnego surowca. W efekcie otrzymujemy pełnowartościowy materiał o wzmocnionej wytrzymałości i dodatkowych właściwościach.

Mater Design to marka ceniąca wartości, człowieka , środowisko i samego klienta.To w połączeniu, ze wspaniałym designem i autentycznymi materiałami, składa się na najwyższą jakość. Estetyka Mater ma wyraźne odniesienie do skandynawskiego minimalizmu, większość form ma bardzo organiczne kształty i naturalną kolorystykę.
Wszystkie produkty tworzone są w sposób zrównoważony i etyczny co czyni Mater, jeszcze piękniejszym i bardziej wartościowym.