Marokańskie dywany we wnętrzach

Orientalne akcenty we wnętrzach nadają im charakteru i ocieplają.

Jeśli regularnie przeglądacie blogi lub magazyny poświęcone trendom aranżacji wnętrz z pewnością natraficie na marokańskie dywany. Pierwotnie świat zachodni nazywał tak przede wszystkim monochromatyczne dywany Beni – Ourani. To dywany w 100% z owczej, niefarbowanej wełny, w geometryczne, linearne wzory na jasnym tle. Są bardzo ciepłe i luksusowe w dotyku. Także dlatego w  świecie wzornictwa przechodzą one obecnie odrodzenie i są ogromnie popularne i cenione.

Tradycyjne marokańskie dywany.

W branży aranżacji wnętrz dywany marokańskie to wszystkie dywany berberyjskie. Tworzą je różne plemiona zamieszkujące Góry Atlas i ich okolice. Każde z plemion ma swój wyraźny, odrębny styl. Jest tak ze względu na różną dostępność surowców, typowe dla regionu rośliny i różnice w klimacie. Ponadto tradycyjne marokańskie dywany tkają wyłącznie kobiety i robią je w celach czysto użytkowych do swoich własnych domostw. Przede wszystkim używa się ich, by ozdobić podłogę, lub jako miejsca do siedzenia. Ale można także przykrywać nimi łóżka lub używać ich w charakterze koców w chłodniejszych miesiącach.

Stylistyka marokańskich dywanów

Dla nas marokańskie dywany to dekoracja, ale dla miejscowej ludności to znacznie więcej, to przede wszystkim kultura przekazywana z pokolenia na pokolenie, to ich dziedzictwo. Dlatego jeśli zadacie sobie trochę trudu, by poznać chociaż odrobinę kulturę poszczególnych berberyjskich plemion, będziecie mogli w pełni zachwycać się pięknem ich dywanów, rozumiejąc jednocześnie co nieco z kultury i historii ich twórców.  

'Dywan orientalny w odcieniach kremu, beżu i różu.' 'Dywan orientalny w odcieniach różów i błękitów' 

Berberyjskie dywany zawierają w sobie mnóstwo symboli, które często opowiadają historię kobiety, która je tka. Są to więc wzory zupełnie unikalne, nigdy nie takie same. Dodatkowo ręczne wykonanie jednego dywanu zajmuje blisko miesiąc pracy. Ta wyjątkowość, unikatowość, a także ręczna praca i transport sprawiają, że jest to często produkt dosyć kosztowny.

Kolekcja orientalna dostępna w naszym sklepie

Odpowiadając na dzisiejsze trendy i zapotrzebowanie na dywany marokańskie zdecydowaliśmy się wprowadzić do sprzedaży kolekcję Layered  inspirowaną stylistyką berberyjskich wzorów.

'Przestronne wnętrze z rozłożonym na podłodze orientalnym dywanem'

'Wnętrze z rozłożonym na podłodze orientalnym dywanem w odcieniach niebieskości."

Producentem orientalnej kolekcji, którą wybraliśmy dla naszego sklepu jest szwedzka marka Layered. Marka Layered tworzy wysokiej jakości dywany w sposób zrównoważony i dlatego koncentruje się na odpowiedzialnym biznesie. Z wielką dbałością dobiera azjatyckich producentów tak, by budować długofalowe relacje z manufakturami. Dzięki temu zna właścicieli fabryk i może lepiej kontrolować tamtejsze warunki pracy. Poza tym taki model pozwala na odpowiednią kontrolę jakości dywanów.  Dostępna u nas kolekcja orientalnych dywanów pochodzi z Indii. Dywany są ręcznie robione z wełny, która w całości jest pozyskiwana z recyklingu. Można powiedzieć, że  jest to przędza odzyskana z innych procesów produkcyjnych. Nasze dywany orientalne to produkty z długim włosem, w przepięknych  kolorach. Sami się zresztą przekonajcie! Zobaczcie dywan Three of Life z kolekcji Modern Oriental.