Pomiędzy tradycją a rewolucją

Zaczęło się niewinnie – od krzesła. Potem powstawały kolejne projekty, które razem utworzyły fenomenalną kolekcję In Between. Całość wpisuje się idealnie w rdzeń marki &Tradition. Wspaniale łączy bowiem tradycję z nowoczesnością. Poznajcie tę wyjątkową kolekcję Samiego Kallio.

Kolekcja In Between to mrugnięcie okiem do przeszłości. Mamy tu połączenie nowoczesnych metod produkcji przemysłowej z techniką ręcznego wykonania. W rezultacie projekty stanowią odświeżającą równowagę między przeszłością a teraźniejszością.

Od krzeseł po stoły

Nazwa kolekcji nie jest przypadkowa. Charakteryzuje się ona tym, że na projekt składa się nie tylko mebel, ale przestrzeń, jaką tworzą jego elementy. Zasadnicze znaczenie mają tu więc nie tylko kształty mebla, ale także luki pomiędzy nimi. Jest to szczególnie widoczne w przypadku krzeseł i stołków barowych. Krzesło In Between występuje w wersji surowej, drewnianej jak i z tapicerowanym siedziskiem. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku stołków barowych.

W kolekcji znajdziecie także odpowiedni do tych pięknych krzeseł stół. In Between SK3 i SK4 to odpowiednio mniejszy i większy stół z okrągłym blatem. Ci, którzy preferują stoły prostokątne, na pewno ulegną urokowi In Between SK5 i SK6. Te również występują w dwóch rozmiarach, idealnie dopasują się więc do większych i mniejszych jadalni.

Tradycyjne metody

Kolekcja In Between jest inspirowana skandynawskim dziedzictwem projektowania i rzemiosła meblowego. Projektant, Sami Kallio jest mocno związany z tradycyjnymi technikami obróbki drewna i dbałością o detale. Urodził się w Finlandii, a wychował w Szwecji, gdzie doskonalił swoje umiejętności w tradycyjnym rzemiośle obróbki drewna, takim jak formowanie tłoczne i toczenie drewna.

Wielokrotnie nagradzany projektant ze studiem w Göteborgu tworzy meble i wnętrza, nadając klasycznym kształtom współczesnych ekspresji o industrialnej estetyce. Nic więc dziwnego, że nawiązał współpracę z marką &Tradition, która czerpie z poprzednich mistrzów i tworzy jutrzejsze klasyki we współpracy ze współczesnymi projektantami. Dla marki ważne jest, by podtrzymywać zasady kunsztu w produkcji mebli, oświetlenia i akcesoriów, które spełniają nowoczesne potrzeby w zakresie funkcjonalności, wygody i piękna.

Kolekcja In Between jest więc idealnym odzwierciedleniem zamysłu marki. Połączenie tradycji i rewolucji z poszanowaniem nordyckiego dziedzictwa. Zobaczcie meble z kolekcji In Between na designzoo.pl i w naszym sklepie w Sopocie!