Umiłowanie drewna

Meble ukształtowane i wykonane przez prawdziwych pasjonatów. Bliskie ideałowi połączenie najlepszych tradycji stolarskich z nowoczesnym i klasycznym wzornictwem. Organiczne materiały, bezkompromisowa jakość i… przepiękny, minimalistyczny design. Teraz w naszej kolekcji znajdziecie meble duńskiej marki dk3.

Projektanci marki pasjonują się drewnem. Jest to widoczne w każdym projekcie – od krzeseł, przez stoły po stoliki, a nawet komódkę. Dużą wagę przywiązują do podkreślania naturalnych cech drzewa. Tu sęki i małe pęknięcia w poszczególnych deskach to skarb, który sprawia, że ostateczny mebel jest wyjątkowy. Wysokiej jakości drewno zawsze odgrywa główną rolę, często łączone jest z ponadczasową stalą lub mosiądzem.

Wszechobecne detale

Kolekcja mebli dk3 łączy w sobie bardzo ekskluzywne klasyczne i współczesne projekty od wielkich duńskich twórców, takich jak Jeppe Utzon, Børge Mogensen czy Poul Cadovius. Spod ręki tego ostatniego wyszło krzesło PIA. To jeden z najbardziej kultowych projektów marki – powstał w 1959 roku i jest uosobieniem idei „mniej znaczy więcej”.

To minimalistyczny projekt, który mocno skupia się na dodających mu lekkości detalach. Cienkie, solidne drewniane nogi w kształcie stożka, ręcznie szlifowane zaokrąglenia na górze i piękne łączenia, a do tego ręcznie tkane siedzisko z papierowego cordelu – wszystko to sprawia, że krzesło PIA dk3 jest wyjątkowe.

Bliskie ideałowi

Założycielem marki jest Jacob Plejdrup, spod którego ręki wyszło kilka flagowych produktów. To perfekcjonista w każdym calu. Dla przykładu, tworząc stół LOWLIGHT, miał na celu stworzenie projektu minimalistycznego i funkcjonalnego, ale jednocześnie lekkiego i bardziej otwartego. To jedno z jego najbardziej czasochłonnych dzieł.

Proces powstawania stołu wymagał od wykwalifikowanych rzemieślników wielkich umiejętności, staranności i cierpliwości. Drewniany stół miał być dopracowany w każdym, nawet najmniejszym szczególe i miał wyglądać dokładnie tak, jak w szkicach Plejdrupa. I tak, ukończenie wszystkich elementów zajęło ponad 18 miesięcy, dopóki stół LOWLIGHT trafił na rynek w 2014 roku.

Kolekcja TEN

Na uwagę zasługuje także cała kolekcja stołów TEN – prostokątny, okrągły i stolik kawowy. W 2009 roku dk3 jako jedni z pierwszych wprowadzili stoły drewniane na rynek skandynawski. Dekadę później Jacob Plejdrup postanowił przenieść swoje dziedzictwo na wyższy poziom.

Zaprosił wówczas do współpracy duńskiego projektanta, Christiana Troelsa. Jego projekty charakteryzują się wysoką dbałością o detale i jakością. To, w połączeniu z zamiłowaniem Plejdrupa do tworzenia dużych, ale minimalistycznych stołów jadalnianych, podkreślających piękno drewna, sprawiło, że możemy podziwiać i uwielbiać prostokątny stół TEN.

Po sukcesie tego projektu, Troels zaprojektował także stolik kawowy TEN i okrągły stół jadalniany TEN. Wszystkie te projekty posiadają te same cechy – wykonane są z litego drewna, posiadają piękny blat, eksponujący naturalne cechy materiału, a także misternie żłobione nóżki, które nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie.

Pokochaj dk3

Zamiłowanie do natury, organicznych materiałów i skupienie na detalach – wszystko to sprawia, że kolekcja mebli dk3 jest taka wyjątkowa. Teraz te piękne drewniane stoły i stoliki, a także wiele więcej, znajdziesz na designzoo.pl