Zakochaj się w regałach String

Równowaga między funkcjonalnością a formą, a następnie stałe udoskonalenie projektu, by dotrzymał kroku zmieniającemu się światu i potrzebom użytkowników. Oto klucz, by projekt wytrzymał próbę czasu. Stąd już krótka droga do tego, by stał się absolutną ikoną designu. Taki jest lekki i przewiewny system regałów String.

To projekt, który całkowicie zrewolucjonizował przemysł meblarski. Jest niezwykle popularny, uniwersalny i funkcjonalny. Aż nie chce się wierzyć, że powstał w połowie ubiegłego wieku. A jednak! Od tamtej pory, stale modyfikowany i ulepszany, nie zna żadnych ograniczeń i może nam towarzyszyć przez całe życie.

 

Kreatywnie od 1949 roku

Historia regałów String jest równie fascynująca, jak ich design. Zaczęło się bardzo niewinnie – w 1949 roku wiodące szwedzkie wydawnictwo Bonniers doszło do wniosku, że ludzie prawdopodobnie kupiliby więcej książek, gdyby mieli gdzie je umieścić. Wtedy ogłosili konkurs – zadanie polegało na zaprojektowaniu półek, który byłyby niedrogie, łatwe do wysyłki, łatwe w montażu i instalacji.

I wtedy wkroczyli oni. To, co dla jednych było niemożliwe do pogodzenia, dla Nilsa i Kajsy Strinning – szwedzkiego małżeństwa projektantów, było wyzwaniem, dzięki któremu powstały wyjątkowe systemy regałów String. Genialne rozwiązanie, czyli elastyczny, elegancki i minimalistyczny system półek, który można zamontować na każdej ścianie odniósł natychmiastowy sukces. Tym samym Nils Strinning zasłynął jako jeden z najbardziej wpływowych projektantów współczesnej skandynawskiej epoki.

Nils i Kajsa od tamtej pory stale doskonalili system, by doprowadzić projekt do perfekcji. W końcu miał być nie tylko piękny, ale też funkcjonalny. Stanowili idealne połączenie – Nils myślał szybko i innowacyjnie, co rusz dostarczając nowych pomysłów. Kajsa zaś była dokładna, cierpliwa i artystyczna. Regały String, czyli cudowne dziecko architekta i projektantki, to ponadczasowy system, który bez końca można rozbudowywać i modyfikować, poprzez dodanie półek, blatów, szafek i wieszaków.

Wszyscy pokochali Stringa

String System zaprojektowano tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń. To klasyczne panele z drutu i pleksi, które można rozbudować o półki i inne elementy, które dodają funkcjonalności i kreatywności do projektu. Panele pleksi są dostępne w panelach ściennych, natomiast panele druciane są dostępne w panelach ściennych i podłogowych. Wszystkie są dostępne w różnych wymiarach, kolorach i materiałach.

Klienci pokochali Stringa za to, że jest tak wszechstronnym rozwiązaniem. Z czasem może rosnąć i zmieniać się wraz z potrzebami, dlatego jest sprytną inwestycją na całe życie. Dodatkowym i ważnym atutem jest fakt, że String jest rozwiązaniem bardzo wysokiej jakości, pochodzi ze Szwecji, a jednocześnie jest bardzo przystępne cenowo.

Z biegiem lat systemy regałów String ulegały kolejnym modyfikacjom. Oferta rozszerzyła się o kolejne akcesoria, jak choćby String Pocket, String Work czy String Garden. Projekt jest stale dopracowywany, udoskonalany, by był nie tylko działającym systemem półek do przechowywania książek, ale by dostosował się do każdego pomieszczenia. Niezależnie od tego, na który produkt się zdecydujemy, String zadba o to, by w naszym życiu pojawiło się więcej miejsca, a w przestrzeni więcej życia.

Niech String powita Twoich gości

To zdecydowanie coś więcej niż regał. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie robisz tylko raz. Marka potraktowała to dosłownie, dlatego oryginalne systemy regałów String wzbogacono o dodatki typowe dla tego pomieszczenia, czyli haczyki i pręty, a także pojemne, przechylane półki na buty. Warto więc już w przedpokoju postawić na systemy String.

Nawet posiadając niewielki korytarz, przy użyciu Stringa można go zoptymalizować tak, by powstała tu dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Odłóż wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy – jak kluczyki, portfel czy słuchawki, na funkcjonalne półki String, a już nigdy więcej nie będziesz ich w pośpiechu szukać w całym mieszkaniu.

Idealny dla Twoich książek (i nie tylko)

Historia regałów String zaczęła się właśnie od książek. Dlatego to rozwiązanie, początkowo, stworzono z myślą o salonach. Ale umówmy się – w salonach nie trzymamy przecież wyłącznie książek. Kluczowe było tutaj stworzenie rozwiązania optymalnego dla każdego pomieszczenia. Funkcjonalność i elastyczność były równie ważne jak estetyka.

Dzięki kolejnym elementom w salonach powstać może nie tylko regał, ale także kredens lub przestrzeń do przechowywania cenionych dzieł sztuki. Elementy zarówno podwieszane, jak i stojące na podłodze, złożone z różnorodnych półek – metalowych lub drewnianych.

Doskonały kuchenny pomocnik

Nie ulega wątpliwości, że to Ty jesteś szefem w swojej kuchni. A każdy szef kuchni zasługuje na swojego pomocnika. I tutaj również pojawia się String – z całą swoją funkcjonalnością, inteligentnymi i elastycznymi rozwiązaniami do przechowywania.

W ofercie marki znajdziesz wiele inspirujących rozwiązań kuchennych, odpowiednich zarówno do aneksu kuchennego, jak i pełnej kuchni. W małych pomieszczeniach świetnie sprawdzi się na przykład opcja ze składanym stołem. Pręty, haczyki, uchwyty na nóż lub wieszaki pomogą Ci uporządkować kuchenną przestrzeń tak, że we własnej kuchni będziesz wyglądał jak profesjonalista.

Leniwe poranki nigdy nie były tak przyjemne

Tu odpoczywasz, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Bardzo ważne jest więc, by spokój i harmonia królowały w Twojej sypialni. Warto uzupełnić tę przestrzeń i meble właśnie regałami String. W końcu przechowujesz tu także rzeczy osobiste i swoje ubrania.

Systemy String dodadzą Twojej sypialni charakteru, nowoczesności i przede wszystkim funkcjonalności. Wyeksponują ważne dla Ciebie przedmioty i ukryją to, co powinno zostać ukryte. Wszystkie Twoje rzeczy potrzebują swojego własnego, dedykowanego miejsca. Zainspiruj się rozwiązaniami zaproponowanymi przez String Furniture.

Dzięki nim zostaniesz w wannie trochę dłużej

Łazienka to jedno z najbardziej wymagających pomieszczeń. Bardzo trudno jest znaleźć piękne i jednocześnie funkcjonalne meble do łazienki. Często są to też niewielkie pomieszczenia, w których nie jest łatwo zagospodarować przestrzeń tak, by była ona maksymalnie wykorzystana. Półki String pomogą Ci przechować wszystkie potrzebne rzeczy w nowoczesnym stylu.

Ręczniki, niezbędne akcesoria, chemia, kosmetyki. Można by wymieniać i wymieniać przedmioty, które przechowujemy w łazience. Pomyśl o regale, składającym się z paneli ściennych w pleksi, lustrzanych szafek i metalowych półek. Dodaj do tego haczyki, organizery i pręty, by wszystkie, nawet najdrobniejsze przedmioty znalazły swoje miejsce.

Porządek w domowym biurze

Miejsce pracy jest równie ważne, jak każde inne pomieszczenie. Tu również nie ma miejsca na chaos, bo dobrze zagospodarowany obszar roboczy wpływa na naszą wydajność. Rozwiązania półkowe z biurkiem, akcesoria, jak organizery, np. Wall organizer – pomagają stworzyć odpowiednią przestrzeń roboczą z zaledwie kilku produktów.

Cały asortyment, dzięki któremu stworzysz idealne home office, powstał, by wspierać i uzupełniać to, co już oferuje system półek String w zakresie rozwiązań przestrzeni roboczej. W pracy spędzamy znaczną część naszego dnia i tygodnia, musimy się więc tutaj czuć bardzo dobrze.

Pokój dziecięcy bez bałaganu

To brzmi jak misja niemożliwa. W pokoju dziecięcym zwykle ostatecznie wszystko ląduje na podłodze. Książki, zabawki, kolorowanki i (o zgrozo!) klocki. Możemy im jednak dać szansę na zorganizowanie się. Półki, szafki, haczyki, szuflady – tu każdy element ma znaczenie.

Regały String zdecydowanie będą ostatnią rzeczą, z której wyrośnie Twoje dziecko. Wraz z jego dorastaniem, rozrastać będzie się także ilość przedmiotów, którymi się otacza. Wówczas wystarczy w sprytny sposób rozbudować istniejący już regał o kolejne elementy. Tworząc rozwiązania do pokojów dziecięcych String zdaje sobie sprawę, że przechowywanie jest tu kluczowe.

Wyjdź na zewnątrz

Po co się ograniczać, mając do dyspozycji tak wszechstronny projekt? Wiosną 2019 String zrobił odważny krok do przodu i wyprowadził kultowe regały na zewnątrz. Dzięki ocynkowanym półkom i panelom stworzył system półek zewnętrznych, który jest odporny na każdą pogodę. Nawet surowy, skandynawski klimat nie ma szans w porównaniu z outdoorowym asortymentem.

Powstaje dzięki temu przestrzeń do przechowywania narzędzi ogrodowych, doniczek i innych akcesoriów. Twój ogród także może zyskać bardzo nowoczesny wygląd dzięki skandynawskiemu wzornictwu.

Zaprojektuj swój własny system String

Planowanie domu i wyposażenia to nie tylko wielka frajda, ale także bardzo często trudne zadanie. String stworzył jednak bardzo wygodny konfigurator, w którym możesz zbudować swój własny, najbardziej optymalny dla Ciebie system półek dostosowany do każdego pomieszczenia w Twoim domu.

Przeciągnij i upuść wybrane części z menu po lewej stronie i utwórz własną unikalną kombinację. Baw się kolorami, materiałami, a po udoskonaleniu według upodobań i potrzeb – wyślij je e-mailem, a otrzymasz pełną listę wszystkich części dołączonych do rysunku. Zbierz swoje przemyślenia i potrzeby, budując własny system regałów String. Robiąc to, nie zapomnij się dobrze bawić!