Uwielbiasz sztukę tak jak my? Wybierając 4 druki zapłacisz za 3!

Skandynawskie meble ogrodowe czyli jak zaaranżować taras w duchu nordyckim

Skandynawskie meble ogrodowe czyli jak zaaranżować taras w duchu nordyckim
Słońce, które coraz częściej zagląda nam przez okna i zapach budzącej się do życia natury… z tym kojarzy nam się wiosna. Wyczekujemy jej, odliczamy dni do jej nadejścia, a wszelkie jej oznaki wzbudzają w nas rodzaj podniecenia - wreszcie jest, nadchodzi, tuż tuż! I choć jeszcze sporo czasu nam do niej zostało, to nic nie stoi na przeszkodzie się do wiosny przygotować - przedstawiamy nasz wybór mebli ogrodowych!
Skandynawskie meble do ogrodu, na taras i na balkon
Posiadając miejski ogród w postaci skrawka balkonu albo szczęśliwie trochę zieleni wokół domu - niejednokrotnie stoimy przed wyborem mebli ogrodowych, które nie tylko pozwolą nam na upragniony wypoczynek bliżej natury, ale także umożliwią przenieść klimat domowego ogniska na zewnątrz. Idealnie zatem, gdyby nie tylko były to meble całoroczne, trwałe i solidne, ale także wygodne i piękne. 
   

Wśród mebli ogrodowych, o których dziś wspomnimy, są:

  • metalowe meble ogrodowe
  • regały 
  • lampy przenośne do ogrodu


Metalowe meble ogrodowe

Niosą pewną surowość, nie budzą wątpliwości pod względem funkcjonalności i świetnie wpasowują się w przestrzeń ogrodową, ale rzadko kiedy robią wrażenie wygodnych. Zimne siedzisko, twardość materiału - nie zachęcają do spędzania błogiego czasu odpoczynku wśród promieni słońca. 

Skandynawskie metalowe meble na taras, balkon i do restauracji lub ogrodu w kolorze białym

Jednak na przekór temu myśleniu wyszła duńska marka HAY projektując swoje meble do ogrodu z serii Palissade. Są eleganckie, tworzą wrażenie lekkich, ale w gruncie rzeczy to stabilne, poręczne i wygodne meble outdoorowe - od ławek, przez krzesła – niskie i wysokie, po stoły. Cała kolekcja co roku jest powiększana o nowości - wszystkie elementy można ze sobą dowolnie łączyć i zestawiać, co daje wiele możliwości aranżacji ogrodu czy balkonu. Są świetnym przykładem skandynawskich mebli ogrodowych - mają służyć i tym małym przestrzeniom, jakimi dysponujemy w mieście, świetnie sprawdzą się jednak także jako meble sporego tarasu, do ogródka restauracji czy kawiarni. Zachęcają do pozostania na dłużej, są wytrzymałe i po prostu piękne. 

Co w nich szczególnie cenimy to uroda, która nie przyćmiewa przestrzeni - nie są masywne, ich ażurowy styl nadaje lekkości, a główną rolę oddają przyrodzie, pięknie się w nią komponując.

Wolnostojące meble ogrodowe w stylu skandynawskim


Regały ogrodowe

Narzędzia ogrodowe, świece, lampki czy chociażby koce dla gości na chłodniejsze wieczory - to wszystko warto mieć w zasięgu ręki. Na uwagę zasługuje szwedzka marka String, które oferuje regały, tworzące dopełnienie aranżacji balkonu czy ogrodu. Porządkują one niewielką przestrzeń, nadając jej domowego charakteru. Na większy taras sprawdzi się String Garden , a na balkonie idealnie swoją rolę spełniać będzie wiszący String Garden III, którego dodatkowo można udekorować kwiatami czy ziołami.

Outdoorowe meble całoroczne na balkon, taras i do ogrodu


Lampy przenośne do ogrodu

Coraz dłuższe wieczory sprzyjać będą spędzaniu czasu na tarasie również w godzinach wieczornych. By nadać tym chwilom romantycznego charakteru warto… włączyć lampki. Mowa o przenośnych urządzeniach, które można powiesić na gałęzi drzewa czy postawić na stole i cieszyć się pogawędką z przyjaciółmi.

Skandynawskie lampa przenośna do ogrodu, na taras lub na balkon bez kabla

Lucca marki &Tradition ma specjalny, ruchomy uchwyt, który pozwala na zamontowanie lampy w dowolnym miejscu, jest zasilana bateryjnie i przywodzi na myśl stare lampy naftowe. Działa do 12 godzin, a przejście z wnętrza na zewnątrz staje się dzięki niej płynne i jakże przyjemne. To lampa mała, dająca ciepłe światło, stanowi wręcz idealne uzupełnienie ogrodowych aranżacji.

Całości aranżacji ogrodowej dopełnią piękne rośliny w glinianych donicach, o których jednak opowiemy więcej już niedługo. Jakie rośliny pasują do której donicy, jak zadbać o rośliny na tarasie i balkonie, jakie zioła i warzywa można uprawiać na balkonie? Śledźcie nas - już niebawem kolejny wpis na blogu! 

 

Umów się na konsultacje

Użyj tego tekstu, aby udostępnić klientom informacje o swojej marce. Opisz produkt, udostępnij ogłoszenia lub przywitaj klientów w swoim sklepie.

POKAŻ SZCZEGÓŁY

Co możemy Ci zaoferować?

Uznane skandynawskie marki

Indywidualne podejście do klienta

Gwarancja price promise

Dbałość o środowisko