Pavilion Counter Stool AV9

&Tradition

Pavilion Counter Stool AV9
  • Pavilion Counter Stool AV9
&Tradition - Pavilion Counter Stool AV9 - Krzesła Skandynawskie
Cena
1 919,00 zł Brutto
Kolor
Na zamówienie Sztuk

 

Gwarancja najniższej ceny

 

Darmowa dostawa od 300 zł

 

Możliwość zwrotu towaru do 14 dni

 

Sadzisz drzewo

Opis

Obiekt The Langelinie Pavilion położony jest na terenie zamku w Kastellet w Kopenhadze i roztacza się z niego widok na nadmorską promenadę. Dokładnie tam mieszka Mała Syrenka. Pierwszy pawilon został zbudowany w 1885 roku. Drugi został dobudowany w 1902 roku dla Royal Danish Yacht Club, ale został niestety zniszczony podczas II wojny światowej. Obecny pawilon powstał w 1958 roku. Architekci Eva i Niels Koppel stworzyli go w hołdzie modernizmu. 

Wyzwanie polegało na zaprojektowaniu krzesła nadającego się do układania, i  które służyłoby do siedzenia dla dużych ilości osób w tym kultowym, wielofunkcyjnym lokalu, Pawilonie Langelinie. Torbjørn Anderssen i Espen Voll chcieli połączyć wczesny modernizm z jego nową edycją. "Często krzesła rurowe zbudowane są pod stałymi kątami" - zauważa Anderssen. "Chcieliśmy uzyskać swobodniejszą formę ekspresji i sprawdziliśmy pomysł wygiętych rur połączonych z wygiętą sklejką." "Krzesło Pavilion sprawia lekkie wrażenie, dzięki wąskim ramionom i nogom, które nadają mu delikatny wygląd" - wyjaśnia Voll. "Miękka estetyka w wyprofilowanej sylwetce". Efektem ich pracy jest liryczne, pełne wdzięku i poetyckie krzesło. 

Pavilion Counter Stool AV9 to barowa propozycja krzeseł Pavilion zaprojektowanych przez Anderssen & Voll od &Tradition.
Stołki dedykowane są do przestrzeni, w których chcielibyśmy uniknąć wrażenia przytłoczenia i zagracenia.
Rachityczna konstrukcja ze stalowych rurek jest wytrzymała i stabilna.

Stołek dostępny jest w trzech opcjach kolorystycznych: w lakierowanym, barwionym i naturalnym dębie oraz w lakierowanym orzechu. 

Produkt dostępny na zamówienie.

Szczegóły produktu
50090094
0
95 cm
52 cm
50 cm
5,3 kg
75 cm

Specyficzne kody

Pliki do pobrania

Inne produkty w tej kategorii: