Lista produktów marki Atelier Areti

Atelier Areti

Wyjątkowe studio projektowe, założone przez dwie siostry Gwendolyn i Guillane Kerschbaumer. Areti, oznacza w języku greckim doskonałość, do której faktycznie z uporem dążą siostry Kerschbaumer, tworząc długowieczne produkty najlepszej jakości.

Główna siedziba Atelier Areti mieści się w Londynie, jednak studio współpracuje z wieloma europejskimi producentami i manufakturami, głównie z Niemiec.

Obie siostry urodziły się w Innsbrucku i są w połowie Francuzkami, a w połowie Austriaczkami. Siostry Kerschbaumer mają silne zaplecze, zarówno techniczne jak i artystyczne. Starsza, Gwendolyn ukończyła architekturę na Harwardzie i w Zurychu oraz rzeźbę na Duke University. Doświadczenie zbierała pracując w wyjątkowych miejscach, miedzy innymi w nowojorskiej pracowni Peter Eisenman, berlińskiej pracowni architektonicznej Kleihues, słynnej MVRDV w Rotterdamie, czy w Wiel Arets Architects w Amsterdamie.

Guillane dotrzymuje tempa siostrze, a jej dotychczasowe osiągnięcia są równie imponujące, co Gwendolyn. Guillane ukończyła historię sztuki i archeologię na paryskiej Sorbonie, a następnie zrobiła dyplom z wzornictwa na londyńskim Central Saint Martins.

Atelier Areti powstało z fascynacji i miłości do piękna, które porusza i przemawia do sióstr na poziomie emocjonalnym. Piękno stało się dla sióstr Kerschbaumer, sposobem na komunikację ze światem. Ich prace mówią same za siebie, dowiadujemy się z nich wiele o projektantkach o ich wrażliwości, sensualności i percepcji. W projektach Atelier Areti można odnaleźć złoty środek, niezwykłą harmonię między pięknem, funkcjonalnością i bezpretensjonalnością. Lampy Areti to niezwykła lekkość, ogromna świadomość i radość z tworzenia.