Lista produktów marki Flexa

Flexa to duńska firma, której korzenie sięgają 1972 roku. Specjalizują się w projektowaniu, wytwarzaniu oraz sprzedaży skandynawskich mebli dla dzieci.

Ich projekty odznaczają się wglądem w naturalny rozwój dzieci, mają być nie tylko bezpieczne, ale także stymulujące. Po części ich zadaniem jest rosnąć razem z dzieckiem, adaptować się do niego i spełniać dziecięcą potrzebę stałego rozwoju i ciekawości świata.

Produkty wykorzystywane w produkowaniu mebli są nietoksyczne i w pełni eco. Dzięki temu nie musimy się obawiać o zdrowie naszych pociech. Flexa posiada 3 własne fabryki w Europie, w których składa meble, które następnie trafiają do jednego z ponad 140 sklepów na całym świecie. Na całej drodze produkcji Flexa dba o to, aby każdy szczegół był dopięty na ostatni guzik, nadzorowany przez specjalistów.

Jak twierdzą, poprzez swoje projekty tworzą bezpieczne środowisko, w którym dzieci mogą się bawić, uczyć, doświadczać i rozwijać. Wrodzona im ciekawość świata oraz chęć ciągłego rozwoju stanowi także inspirację dla Flexy. Ich specjaliści projektują, zaś dzieci z radością testują!  

Projektanci wierzą w skandynawskie wzornictwo, w to, że jest ono idealne dla rozwoju dzieci. Wraz z doradcami, którzy znają się na rozwoju dzieci, dbają o to, aby meble spełniały wszystkie zalecenia i normy.


Najważniejszym materiałem, na którym polega Flexa, jest drewno. Stanowi ono podstawę wszystkich mebli. Dbając nie tylko o wysoką jakość wykonania, ale także o środowisko naturalne, drewno wykorzystywane przez Flexę posiada certyfikaty i spełnia normy PEFC. Wszystko, co nie stanie się bezpośrednim budulcem, zostaje zutylizowane (przetworzone w palety). Dzięki temu nie marnuje się tyle materiału, co w innych przypadkach. Drzewa pochodzą z północnej Skandynawii, gdzie rosną wolno w swoim surowym klimacie. Dzięki temu zyskują gęstość, jakiej brakuje innemu drewnu.  

Poduszki, kołdry, materace… nie ważne co, ważne, że Flexa dba o to, aby wszystkie tekstylia posiadały znak OEKO-Tex. Dzięki temu sen pozostanie niezakłócony chemikaliami i szkodliwymi farbami. Podobnie lakiery, którymi wykańcza się ramy łóżeczek – są bezpieczne i odporne na wszelkie ugryzienia eksperymentujących maluchów.


Meble dla dzieci Flexy to idealne połączenie pięknych linii, dobrych materiałów i ciekawych kolorów. Patrząc na nie aż nabieramy chęci, aby cofnąć się do przedszkola lub podstawówki.

Proste projekty, bez zbędnych elementów nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale także sprawiają, że całość staje się bardziej uniwersalna. Dzięki temu rzeczywiście, wyposażenie pokoju ma szansę rosnąć wraz z dzieckiem. Bez względu na to, czy chcemy urządzić pokój dla dziewczynki, czy dla chłopca, mamy do dyspozycji szeroką paletę kolorów. Flexa stawia głównie na naturalne drewno oraz delikatne pastele. Różowy, niebieski, zielony, każdy znajdzie tu swój ulubiony! Niektóre elementy występują w nieco ciemniejszych, bardziej intensywnych kolorach, odpowiednich dla nastolatków lub poważniejszych dzieci.

Ich oferta jest wyjątkowo rozbudowana, znajdziemy w niej łóżka, biurka, krzesła, zabawki, półki, stołki, elementy wyposażenia… Jednym słowem cały pokój dla naszego szkraba możemy zaopatrzyć w meble i akcesoria od Flexy.

My także mamy przyjemność reprezentować firmę na polskim rynku. U nas Flexa występuje na razie ze swoimi dziecięcymi łóżkami.

Produkty od duńskiego producenta są wykonane z wysokiej jakości drewna, łączenia są niewidoczne, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo użytkowania. Nowoczesny styl skandynawski sprawdzi się zatem doskonale w pokoju dziecięcym i sprawi, że zamiast infantylnego efektu, nasz mały odkrywca będzie dorastał w bezpiecznym, niebanalnym i pięknym otoczeniu.