Lista produktów marki Muuto

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 136 pozycji

Lampy i meble Muuto

Nowa perspektywa, po fińsku muutos to idealnie dobrana nazwa wizjonerskiej marki, za którą stoi sztab najpłodniejszych skandynawskich i światowych projektantów takich jak  Søren Rose Studio, Andreas Engesvik, Cecilie Manz, Tina Ratzer, Anderssen & Voll, Julien de Smedt czy Louise Campbell.

Muuto, bo o tej marce oczywiście mowa, od początku swojego istnienia konwertuję klasyczne skandynawskie wzornictwo według potrzeb i oczekiwań współczesnego świata. Spójny koncept marki tworzy coraz to nowe ikony, wyznaczając kierunek i wiodąc prym wśród światowej czołówki wzornictwa. Duńska marka, której siedziba mieści się w Kopenhadze została założona przez Kristiana Byrge’a i Petera Bonnen’a w 2006 roku. Co ciekawe Kristian Byrge był wcześniej przez wiele lat związany ze renomowaną kopenhaska restauracją Noma. Być może to sztuka kulinarna wyrobiła w Kristianie silne poszanowanie jakości produktu?

Jednym z wielu aspektów za uwielbiamy Muuto jest konsekwencja, dzięki której od lat przy użyciu minimalnych środków wyrazu, kreują niezwykle dojrzałą i  futurystyczną rzeczywistość. Przy każdej kolejnej kolekcji na próżno oczekiwać rewolucji, co absolutnie nie ma nic wspólnego z rozczarowaniem. Nieustępliwość względem panujących trendów to właśnie siła Muuto, siła która zasysa nas ilekroć zaglądamy do ich świata. Świat Muuto zbudowany jest z ultra prostych form, odartych z wszelkiego dekoru i zbędnego detalu w typowo nordyckiej kolorystyce. Wszystkie formy są niewyobrażalnie lekkie, trwałe, ascetyczne i są zredukowane do absolutnego minimum. Muuto pomimo skandynawskiego rdzenia, jest bardzo bliskie kulturze i stylistyce japońskiej.

CSR

Muuto jest marką świadomą społecznej odpowiedzialności ,toteż stale konfrontuję się z problemami współczesnego świata jakim jest między są zmiany klimatyczne. Rozbudowywana rodzina FIBER, powstająca z połączenia innowacyjnego bio-kompozytu plastiku z recyklingu z organicznymi włóknami jest jedną z realnych odpowiedzi w trosce o środowisko. W tym roku kolejnym członkiem rodziny został fotel Fiber Lounge Chair z nogami z litego dębu. Twórcami serii Fiber jest zdolny kopenhaski duet projektantów Iskos Berlin którzy stoją również za słynna lampa Under The Bell. Biuro projektowe Iskos- Berlin, które wbrew pozorom niewiele ma wspólnego ze stolica Niemiec, to skandynawski duch z iście wschodnią energią, który tworzą Aleksjej Iskos z Charkowa oraz Borys Berlin z Petersburga.

Lampy Muuto

W lampie Under The Bell na próżno doszukiwać się inspiracji cerkiewnymi kopułami rodem ze wschodu, gdyż bliżej jej do rzymskiego Panteonu. W szczególności kiedy zajrzymy do jej wnętrza lampy, ujrzymy strumień światła dobiegający z centralnie umieszczonego oculusa. Jeżeli ma się odrobinę wyobraźni, z łatwością dostrzeżemy to naprawdę łudząco podobne wrażenie. Jednak pod ogromnym 82 centymetrowym kloszem nie czujemy przytłoczenia, mimo swych rozmiarów dzięki wizualnie miękkiej fakturze nada wnętrzu wyjątkowo przytulny klimat.

Niestety niewiele z nas może pozwolić sobie na lampę o takich gabarytach… Muuto jak zwykle wychodzi naprzeciw i proponuje 55-centymetrową wersję lampy Under The Bell dedykowaną do (nie)znacznie mniejszych przestrzeni. Lampa w dalszym ciągu ma bardzo imponujące rozmiary, lecz jest to optymalny rozmiar do większości mieszkań. W rezultacie, otrzymaliśmy od Muuto dodatkowo nową wersję lampy Under The Bell w kolorze białego melanżu, która możemy zamówić jedynie w mniejszym rozmiarze. W trosce o środowisko i CSR Muuto stale ulepsza swoje ekologiczne tworzywa i wciąż pracuje nad nowymi perspektywami. Dlatego do współpracy z Muuto, prócz rzeszy czołowych architektów i projektantów zapraszani są również naukowcy oraz eksperci, dzięki którym bezustannie myślą o przyszłych rozwiązaniach .

Każdy projektant wnętrz zetknął się z problemem jakim jest podział dużych otwartych przestrzeni, bez ingerencji ekipy budowlanej.

Muuto wychodząc naprzeciw projektantom składa bardzo sensowną propozycje, którą początkowo traktujemy jako designerski żart czy puszczenie oka w stronę miłośników dizajnu, jednak już po chwili jesteśmy totalnie uwiedzeni. Outline Highback Sofa dedykowana jest głównie do dużych przestrzeni publicznych, restauracji czy biur w których każdy z nas poszukuje odrobiny pozornej intymności, iluzorycznego poczucia bezpieczeństwa i komfortu. Zaburzenie proporcji przez kuriozalne wydłużenie oparcia, zbalansowane pięknymi wyrazistymi liniami daję paradoksalnie i nieoczekiwanie harmonijny efekt. Wiele z mebli, jak na przykład system półek Stacked, jest modułowa, które w zależności od potrzeb i okazji możemy dowolnie konfigurować.

Muuto dostrzega, że obecnie powoli zaciera się granicą pomiędzy sferami publicznymi, a prywatnymi. Spędzając coraz więcej czasu w pracy, przenosimy część domu do pracy i odwrotnie. Restauracje, hotele i biura stając się coraz mniej formalne i często czujemy się tam nieskrępowani, prawie jak w domu. Stąd meble Muuto są tak plastyczne i uniwersalne, wpasowujące się w niemalże każdą przestrzeń.

Krzesło Nerd zdaje się być jakby wyciągnięte żywcem z programu graficznego, gdzie przenikające się dwie płaszczyzny, w zupełnie nieoczywistym miejscu tworzą niepowtarzalny przedmiot codziennego użytku.

Świadomość Muuto w kwestiach ekologii ingeruje w projekt nawet na etapie transportu. Silikonowe lampy Unfold dzięki gumowemu kloszowi zajmują mniej miejsca przez co ich transport generuje mniejszą emisję CO2. Lampa Unfold stanowi niejako wariacje na temat lamp studyjnych i industrialnych, a dzięki zastosowaniu silikonowej gumy lampa nabrała zupełnie nowego wymiaru.

Wśród lamp Muuto, zdecydowanie najbardziej przytulną jest wyjątkowa lampa Fluid. Zawieszona przy dużych przeszkleniach lampa Fluid tworzy z chmurami surrealistyczny obraz i nadaje wnętrzu metafizyczny wyraz.

Muuto biorąc się za zrewolucjonizowanie i zmodernizowanie skandynawskiego dziedzictwa designu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych , wzięło na barki ogromną odpowiedzialność. Radzi sobie z tym zadaniem zaskakująco dobrze zgrabnie, odświeżając klasyczne formy, dbając o ekologię, etykę i zgarniając po drodze najbardziej prestiżowe nagrody w branży designu. W Muuto czuć pasję, która wybiega daleko poza nasze lokalne wyobrażenie o wnętrzu i wzornictwie.

Najkreatywniejsze głowy Skandynawii tworzą wyjątkową przestrzeń trzymając się zasad zawartych w DNA marki wciąż na nowo je interpretując. Przez ostatnią dekadę, Muuto udało się uchwycić skandynawski faktor i wrzuciła go na zupełnie inny poziom, obdarzając nas funkcjonalnym pięknem, szczerym rzemiosłem i najwyższą jakością. Dynamika Muuto inspiruję projektantów i architektów dookoła globu dzięki czemu skandynawski design przeżywa od lat prawdziwy renesans. W rzeczywistości proponowanej przez Muuto jest coś ekstremalnie futurystycznego, a wyrafinowana estetyka i bardzo wysoka jakość wykonania czyni meble Muuto ponadczasowymi i międzypokoleniowymi. Jeżeli marzymy o prawdziwie skandynawskim i funkcjonalnym wnętrzu, oraz o nowoczesnych meblach które posłużą nam na długie lata,Muuto wydaje się być idealnym wyborem.