Lista produktów marki String

Jak zaprojektować coś tak, aby było używane i popularne wśród konsumentów przez kolejne dekady? Nisse Strinning odkrył ten sekret już w 1949 roku. Okazało się, że aby odnieść sukces na polu designu wystarczy odkryć idealny balans pomiędzy formą i funkcjonalnością. Cóż, choć brzmi banalnie, to jednak łatwiej powiedzieć, a trudniej zrobić.

Nisse Strinning to szwedzki projektant, który swą przygodę z designem rozpoczął w Królewskiej Akademii Technicznej w Sztokholmie. Tam też zapoznał się ze swą przyszłą żoną, Kajsą. Trudno powiedzieć, czy ta znajomość stała się inspiracją do stworzenia ich ikonicznego dzieła. Warto jednak wierzyć, że miłość i uczucie przyczyniły się do rozbudzenia kreatywności, co zaowocowało wynalezieniem już wkrótce jednego z najbardziej rozpoznawalnych produktów na rynku wzornictwa użytkowego.

Pierwszym krokiem na tej drodze było jednak stworzenie… ociekaczki do naczyń! Choć nie brzmi to wyjątkowo imponująco – to osiągnięcie okazało się tym, w którego przypadku sprawdza się zasada “drobnymi kroczkami do celu”. Elfa, bo takie imię nadano ociekaczce, była konstrukcją z drutu, owiniętego plastikiem. I właśnie ten detal uruchomił pomysłowość Szweda i ustanowił podwaliny dla półki Stringa. Impulsem do jej zaprojektowania stał się konkurs  na półkę na książki, który odbył się w 1949. Chodziło o to, aby stworzyć taki system, który będzie lekki, efektywny i prosty w instalacji. Organizatorzy mieli nadzieję, że dzięki temu więcej ludzi będzie kupować książki – jeśli znajdzie się sposób na ich przechowywanie.

Prosty projekt składający się z drewnianych półek i metalowych ram okazał się idealnym rozwiązaniem. Lekką konstrukcję można było zainstalować na każdej ścianie. Rozwiązanie było proste, ale wyjątkowo wytrzymałe, eleganckie i minimalistyczne. Rodzący się właśnie skandynawski design wzbogacił się o kolejny przykład na to, że wkrótce cały świat zakocha się w tym wzornictwie. Para Strinningów dzięki swemu projektowi miała już na zawsze wpisać się do kanonu.

Nisse i Kajsa niestrudzenie pracowali nad ciągłym rozwojem projektu, nie spoczęli, póki ich dzieło nie było w pełni funkcjonalne. Z czasem dodawali “rozszerzenia”, tak, że dziś String to wręcz cały system modułowy. Ich rozwiązania można zastosować w każdej przestrzeni. Wielkim plusem konstrukcji jest możliwość ich rozbudowy, stałej zmiany, rozwoju i dostosowania. Wyobraźcie sobie tylko, że raz zakupiony produkt może ewoluować wraz z Wami! Dodatkowym atutem jest z pewnością system pakowania całości – nawet duże zamówienie może być spakowane w wąskie paczki, co zdecydowanie ułatwia transport.

Obecnie String jest rozwiązaniem dostępnym dla całego domu. W roku 2018 wprowadzono najnowsze rozwiązanie, jakim jest system zewnętrzny. Dzięki wytrzymałym materiałom, możemy wystawić Stringa na cięższe warunki. Ponadto firma szczyci się tym, że jakość wykonania oraz design – minimalistyczny, elegancki, prosty aczkolwiek interesujący i przykuwający oko; sprawdzają się w każdej przestrzeni. W łazience będzie stanowił idealną pomoc przy przechowywaniu produktów do prania, kosmetyków, czy ręczników. Podobnie w kuchni – przechowywanie żywności, garnków, talerzy… nigdy nie było tak proste i modne! String sprawdzi się także w sypialni, bibliotece, biurze, pokoju dziennym, salonie, pokojach dziecięcych… Gdziekolwiek, gdzie tylko podpowie Ci Twoja wyobraźnia, gust i potrzeba!

Produkty String stanowią kwintesencję stylu skandynawskiego. My także mamy przyjemność posiadać je w naszej ofercie. Dzięki tym rozwiązaniom, Wasze wnętrza nie tylko zyskają wiele miejsca do przechowywania, ale przede wszystkim nabiorą niepowtarzalnego uroku.