Designerskie akcesoria do kuchni

Wśród akcesoriów kuchennych w naszym sklepie znajdziecie bardzo różne produkty, od półek ściennych, które nadają się na kuchenne naczynia, książki i pojemniki z herbatą i kawą albo z przyprawami, poprzez dzbanki, pojemniki, kubki, młynki do przypraw, tace i na zmiotce do odkurzania blatów kończąc. Nasz wybór pochodzi od skandynawskich producentów, których cenimy, lubimy i podziwiamy za innowacyjność produktów, piękno ich kształtów i materiałów. Kryterium naszego wyboru jest także jakość, bo akcesoria kuchenne to produkty używane każdego dnia i przez to narażone na szybkie zniszczenie. Wiemy także, że klienci kupują je na prezenty, w tym na wyjątkowe okazje, stąd konieczna jest troska o ich wytrzymałość.

Dzbanek do zaparzania herbaty

Polecamy Wam piękne akcesoria duńskiej marki Menu, w tym zwłaszcza imbryk do zaparzania herbaty i młynki do soli i pieprzu. Dla wszystkich, którzy piją herbatę, ta króciutka przerwa w ciągu dnia, kiedy czekasz na jej zaparzenie, jest momentem wytchnienia i odpoczynku. W zamyśle projektantów ze studia Norm Architects imbryk Menu jest produktem do codziennego używania. Jego projekt to reinterpretacja orientalnych dzbanków herbacianych, wykonywanych w żeliwie. Wykonany z odpornego na wysokie temperatury szkła, zaopatrzony jest w silikonową zatyczkę dziubka i silikonowy uchwyt do zaparzacza, który pozwala na jego podciąganie do góry lub całkowite usunięcie po zaparzeniu się herbaty. Polecamy produkt zwłaszcza wszystkim miłośnikom naparów z liści i kawałków owoców. Dzbanek marki Menu występuje w dwóch wielkościach. Można do niego dokupić metalowy lub porcelanowy podgrzewacz tak, by nie stygła nam herbata.

Młynki do przypraw

Innym polecanym przez nas produktem Marki Menu są Bottle Grinders, czyli młynki do pieprzu i soli. To nie są typowe młynki. Ich kształty przypominają raczej butelki, co jest rodzajem zabawy z formą w wydaniu projektantów z Norm Architects, a trochę też zachętą do eksperymentów – niezwykle mocny, ceramiczny mechanizm zastosowany w młynkach pozwala na ich wykorzystanie także do mielenia orzechów, pestek, a nawet suchych owoców. Młynki marki Menu są łatwe w używaniu, wypełnianiu zawartością i czyszczeniu. Dodatkowo miękka, delikatna powierzchnia jest miła w dotyku i wygląda atrakcyjnie. Młynki są dostępne w zestawach po 2 sztuki, w różnych kolorach, także w wersji wyjątkowej – stalowej. Można także wybrać różne wieczka: z drewna bukowego albo w ciemnym orzechu.

Zaparzacz do kawy

Czy widzieliście już nasz dzbanek do zaparzania kawy marki Muuto? Push Coffee Maker to klasyczny french press, który może być wykorzystany także do robienia herbaty. Ten produkt to niezły kandydat na nowoczesny produkt – ikonę, rozpoznawalny wśród wielu dostępnych akcesoriów kuchennych. Korpus dzbanka został wykonany z kamionki. Najpierw powstał odlew z masy. Następnie ręcznie wyprofilowano ostateczny kształt i na końcu poddano gotową formę wypalaniu. Dzbanek zostaje poddany szkliwieniu od wewnątrz, podczas, gdy na zewnątrz pokrywa go surowa powierzchnia kamienia. Metalowe wieczko do dzbanka wieńczy kula z drewna bukowego. Jeśli usunie się mechanizm prasy na kawę lub herbatę, mamy po prostu wyjątkowy dzbanek na zimne napoje. Push Coffee Maker marki Muuto stworzyła młoda duńska projektantka Mette Duedahl, o której jeszcze pewnie nie raz usłyszycie! >

Skandynawskie Akcesoria kuchenne

Skandynawskie Akcesoria kuchenne

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 83 pozycji

BESTSELLERY

Akcesoria kuchenne Skagerak

Uwielbiamy ich dodatki i meble. Są pięknie wykonane z wielką dbałością o każdy szczegół. Mają absolutnie wyjątkowy dizajn z wyraźnym, nordyckim duchem. Naturalne, bardzo proste, klasyczne w formach, ponadczasowe i wytrzymałe, solidne, dla wielu pokoleń użytkowników, tradycyjne, ale czerpiące z dzisiejszej sztuki, nowych rozwiązań i materiałów. Skagerak to duńska, rodzinna marka, założona w 1976 roku przez państwa Panduro mieszkających z rodziną w Aalborg. W wybranej przez nas kolekcji Skagerak polecamy Wam serię Edge. Seria została wykonana z wypalanej w wysokiej temperaturze terrakoty. Inspiracją do kształtów i charakteru serii były antyczne naczynia starożytnych Greków i Egipcjan, w tym zwłaszcza amfora. Z zewnątrz produkty są matowe, co podkreśla ich głęboką, ceglaną barwę. Od środka są szkliwione, by były funkcjonalne. Obejrzyjcie wyjątkowy dzbanek do herbaty Edge Teapot z wydłużoną, minimalistyczną rączką z drewna tekowego. Albo miski do podawania sałatki lub owoców. A co powiecie na terakotową cukiernicę?. Wszystkie akcesoria kuchenne Skagerak możecie nabyć w Designzoo!

Kolor w akcesoriach kuchennych

Czy poznaliście już kolekcję Geo duńskiej marki Normann Copenhagen? To minimalistyczna, geometryczna w kształtach i ułożeniu bloków kolorystycznych seria, w skład której wchodzi dzban z funkcją termosu, dzbanek na mleko, cukiernica i zamykane słoje w trzech różnych rozmiarach. Wszystkie naczynia zostały pozbawione niepotrzebnych detali tak, by ich forma była maksymalnie stylowa i prosta. Od środka naczynia są błyszczące, podczas gdy z zewnątrz przyjemnie matowe. Autor serii Geo, duński projektant Nicholai Wiig Hansen chciał stworzyć produkty z charakterem, o geometrycznej harmonii i trochę w jakby męskiej estetyce.