Doniczka Copenhagen / Blue Petroleum Glazed

Bergs Potter

Doniczka Copenhagen / Blue Petroleum Glazed
  • Doniczka Copenhagen / Blue Petroleum Glazed
  • Doniczka Copenhagen / Blue Petroleum Glazed
  • Doniczka Copenhagen / Blue Petroleum Glazed
Bergs Potter - Doniczka Copenhagen / Blue Petroleum Glazed - Donice i Wazony
Bergs Potter - Doniczka Copenhagen / Blue Petroleum Glazed - Donice i Wazony Bergs Potter - Doniczka Copenhagen / Blue Petroleum Glazed - Donice i Wazony Bergs Potter - Doniczka Copenhagen / Blue Petroleum Glazed - Donice i Wazony
Cena
119,00 zł Brutto
Średnica
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Darmowa dostawa dla zamówień od 300 zł Darmowa dostawa dla zamówień od 300 zł
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Niedaleko Kopenhagi w historycznej wiosce rybackiej Dragor, możemy dostrzec współistniejące ze sobą błękit morza, zdobione domy i błyszczące bram prowadzące do wybrukowanych alejek. To właśnie ta urzekająca kombinacja kolorów zainspirowała Bergs do stworzenia kolekcji szkliwionych donic, doniczek i waz.

Znany obecnie jako “portowa zieleń” na cześć miejsca, gdzie można go spotkać każdego dnia. Powstały w połowie 18 wieku i popularny w ówczesnych miejskich okręgach, gdzie używano go wszędzie, począwszy od drzwi i bram bogatych domów mieszczan, dorożek, ławek i lamp miejskich. Właśnie owa zieleń wespół z ziemistą ochrą i błękitem oraz idylliczną atmosferą Dragor przypominają minioną epokę.

Każda donica, doniczka i waza są nasycone intensywnym kolorem, który podkreśla różnice między  poszczególnymi produktami. Każdy z nich jest szkliwiony ręcznie starą metodą.

Jako że Berg wierzy, iż jakość zawsze będzie klasyką, zarówno surowe jaki i szkliwione donice, oraz te barwione są stworzone, by trwać przez pokolenia.

“Castle Pot” Copenhagen

“Castle Pot”, czyli “donica zamkowa” zainspirowana donicą produkowaną na zamku Fredensborg w 1860 roku. Z czasem, gdy od 1960 roku plastikowe donice stawały się coraz bardziej popularne, produkcja przeniosła się do mniejszych zakładów w Kopenhadze. Steffen Berg odnalazł inspirację w pięknej donicy, którą zobaczył w dawnym przedszkolu. Obecnie garncarze Berga produkują tę kolekcję w niewielkiej miejscowości niedaleko Lucca w Toskanii.

Produkt dostępny od ręki. 

Szczegóły produktu
BP-C-010-BPG
0
14 cm
16 cm

Specyficzne kody

Zobacz także

Inne produkty w tej kategorii: