1. FAWORYCI Designzoo czyli wybrane i uwielbiane przez nas perełki skandynawskiego designu.

  Faworyci designzoo

  Gromadzimy ulubione utwory na liście Spotify, mamy faworytów wśród gwiazd czy sportowców, a codziennie decydujemy o doborze ulubionych ciuchów i wybieramy kawę zamiast herbaty. Bo każdy z nas ma unikatowy gust i to jest ok.

  Lubimy także inspirować - siebie i innych. Oto kategoria produktów, które starannie wyselekcjonowaliśmy dla Was - to meble, oświetlenie i akcesoria skandynawskie, które nie tylko kochamy. To propozycje, które zdobią nasze domy i mieszkania, testowane wielopokoleniowo w codziennych czynnościach, zdają egzamin z funkcjonalności i niebanalności projektu. Poznajcie FAWORYTÓW Designzoo.

  Esencja stylu skandynawskiego

  Od wielu lat dzielimy się z Wami naszym zamiłowaniem i wiedzą na temat skandynawskiego wzornictwa. Nie bez powodu, to duńsko-polski mariaż zapoczątkował markę Designzoo, która oferuje meble, oświetlenie i dodatki w stylu skandynawskim stacjonarnie w Gdańsku oraz online na designzoo.pl

  Polacy pokochali nordycki klimat wyposażenia wnętrz - jego minimalistyczne konstrukcje bez zbędnych zdobień, zamiłowanie do naturalnych surowców, jak kamień, drewno i ceramika czy wreszcie - ze względu na kolorystykę. I choć wiele osób uważa ten styl za chłodny i pozbawiony życia, to nic bardziej mylnego. Jasne, neutralne, nawiązujące do natury barwy i owszem, ale okraszone nierzadko odważnymi rozwiązaniami, jak butelkowa zieleń, słoneczny żółty czy przygaszona ochra.

  Ze względu na uwarunkowania geograficzne naturalnym jest również zamiłowanie Skandynawów do światła - nie uraczy się w tamtejszych domach ciężkich zasłon i firan, za to okna pełne są lamp i świec. Dodatki są proste, inspirowane naturą - zatem znajdą się wazony w organicznych kształtach lub wykonane ze szkła, falujące i odbijające światło niczym tafla wody.

  Marki z tradycją

  Wybór marek, które znalazły się w tym zestawieniu nie jest przypadkowy - opierają się na legendarnej tradycji duńskiego wzornictwa, to dla nich projektowały gwiazdy wśród projektantów, to firmy prowadzone rodzinnie przez pokolenia, którym przyświeca znacznie więcej, aniżeli chęć sprzedaży.

  Nie bez powodu umieściliśmy lampy zaprojektowane przez Poula Henningsena dla marki Louis Poulsen, istniejącej od 1874 roku, to tutaj znajdą się regały marki String Furniture produkującej od 1949 roku, czy krzesła Wishbone słynne nie mniej, niż ich projektant Hans J. Wagner. Istne perełki!

  Skandynawia to także młode marki, które nie konkurują z tradycją, ale czerpią z niej to, co najlepsze, wprowadzając jednocześnie współczesnego twista do swoich kolekcji mebli i oświetlenia. Dlatego lubimy odważne i nietuzinkowe produkty marki HAY czy czerpiącej z prawdziwych projektów poprzedniego wieku marki &Tradition.

  Harmonia, porządek, funkcjonalność, dbałość o detale - zapraszamy do poznania naszych faworytów, a jeśli będziecie ciekawi ich historii i dlaczego właśnie dany produkt znalazł się na podium - obserwujcie nasz profil na Facebooku lub Instagramie - będziemy regularnie Wam je przedstawiać. 

Faworyci designzoo

Faworyci designzoo

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 43 pozycji

BESTSELLERY