Little Petra VB1

&Tradition

Little Petra VB1
  • Little Petra VB1
  • Little Petra VB1
  • Little Petra VB1
  • Little Petra VB1
  • Little Petra VB1
  • Little Petra VB1
  • Little Petra VB1
  • Little Petra VB1
&Tradition - Little Petra VB1 - Faworyci designzoo
&Tradition - Little Petra VB1 - Faworyci designzoo &Tradition - Little Petra VB1 - Faworyci designzoo &Tradition - Little Petra VB1 - Faworyci designzoo &Tradition - Little Petra VB1 - Faworyci designzoo &Tradition - Little Petra VB1 - Faworyci designzoo &Tradition - Little Petra VB1 - Faworyci designzoo &Tradition - Little Petra VB1 - Faworyci designzoo &Tradition - Little Petra VB1 - Faworyci designzoo
Cena
13 150,00 zł
10 520,00 zł Brutto -20%
Tkanina
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis
Little Petra Lounge chair 

Ten absolutnie zjawiskowy fotel Little Petra pierwotnie został zaprojektowany w 1938 roku zbierając od razu pochwały na ówczesnej wystawie twórców mebli w Kopenhadze i zdobywając nagrody na kolejnych wystawach w Berlinie i Nowym Jorku. To jeden z zaledwie kilku projektów architekta Viggo Boesena, który stał się sławny projektując w stylu duńskiego wzornictwa lat 30, zwanego stylem 'funky'. Styl ten wyróżnia się bardziej miękkimi, obfitymi kształtami i organiczną estetyką, która kwestionowała minimalistyczne podejście Bauhausu. 

Do tej pory królowało charakterystyczne dla szkoły Bauhausu podejście „mniej znaczy więcej” z jego masowo wytwarzanymi materiałami. Boesen wprowadził zaś nowe formy mebli tapicerowanych. Skandynawskie projekty zyskały dzięki niemu ciepłego, miękkiego i niemal naiwnego wymiaru. Symbolem tego jest właśnie Little Petra Lounge Chair.
Fotel Little Petra otrzymał swoje imię na cześć teściowej projektanta. Na początku było tylko 30 takich foteli. Wywołały prawdziwą rewolucję w duńskim wzornictwie. Zgrabna, niewielkich rozmiarów, miękka i wygodna. Po dekadach powróciła do produkcji za sprawą marki &Tradition. To marka, która słynie z tego, że łączy nowoczesność i klasykę, tworząc meble, oświetlenie i przedmioty o ponadczasowym designie. Od początku istnienia oddaje hołd wieloletniemu dziedzictwu projektowemu Danii. Nie inaczej jest w przypadku Little Petra Lounge Chair.
Fotel Little Petra jest zaskakująco zgrabny i nieduży, co pozwala na jego dopasowanie do każdej przestrzeni, wnętrza i otoczenia. Nisko osadzony, o otwartej i obejmującej sylwetce, ucieleśnia kwintesencję fotela pozwalającego na odpoczynek, bez względu na jak zdecydujemy się w nim usiąść. Dzisiaj uruchomiona produkcja zapewnia ogromny komfort użytkowania. Szanując umiłowanie architekta do naturalnych materiałów, nogi fotela zostały wykonane z drewna orzechowego lub dębu. W efekcie oferujemy Państwu produkt o niezwykłej historii, ujmujący sylwetką i niezmiennie zapraszający, by w nim posiedzieć. 

Prezentujemy produkt w 3 tkaninach z nogami orzechowymi. Dostępne są także nogi z naturalnego dębu w tej samej cenie. Jeśli chodzi o wybór innych, dodatkowych tkanin, prosimy się z nami kontaktować. 


Produkt na zamówienie. W ofercie posiadamy całą kolekcję mebli, dodatków i oświetlenia marki &Tradition.

Szczegóły produktu
69113202
75 cm
81 cm
55 cm/ 83cm
Drewno, pianka, poliester
40 cm

Specyficzne kody

Zobacz także

Inne produkty w tej kategorii: