Croissant Lounge Chair

Gubi

Croissant Lounge Chair
  • Croissant Lounge Chair
  • Croissant Lounge Chair
  • Croissant Lounge Chair
  • Croissant Lounge Chair
  • Croissant Lounge Chair
  • Croissant Lounge Chair
  • Croissant Lounge Chair
  • Croissant Lounge Chair
Gubi - Croissant Lounge Chair - Fotele Skandynawskie
Gubi - Croissant Lounge Chair - Fotele Skandynawskie Gubi - Croissant Lounge Chair - Fotele Skandynawskie Gubi - Croissant Lounge Chair - Fotele Skandynawskie Gubi - Croissant Lounge Chair - Fotele Skandynawskie Gubi - Croissant Lounge Chair - Fotele Skandynawskie Gubi - Croissant Lounge Chair - Fotele Skandynawskie Gubi - Croissant Lounge Chair - Fotele Skandynawskie Gubi - Croissant Lounge Chair - Fotele Skandynawskie
Cena
28 317,00 zł Brutto
Nóżki
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Fotel Croissant Lounge Chair to projekt o niezwykle charakterystycznym kształcie. Pochodzi z połowy ubiegłego wieku, jego autorem jest Illum Wikkelsø, duński architekt i projektant. Fotel reprezentuje eleganckie i zabawne podejście do tradycyjnej typologii sofy i fotela klubowego Chesterfield.

Croissant Lounge Chair jest mocno zakorzeniony w latach sześćdziesiątych – redefiniuje klasyczne utwory i reprezentuje typowy dla tamtych czasów optymizm. Charakterystyczny kształt „rogalika” odzwierciedla jego pomysłowość i poczucie humoru. 

Wikkelsø w swojej twórczości skupiał się na tym, by budować meble tak, by były trwałe, a także cieszyły ciało i oko. Reprezentował złoty wiek duńskiego wzornictwa, a dzięki jego jasnej estetyce i głębokiemu zrozumieniu materiałów, był jednym z głównych bohaterów, którzy upowszechnili duński styl projektowania na arenie międzynarodowej. 

Nie bał się innowacji – już jako dziecko zamontował na swoim rowerze żagiel, by móc podróżować szybciej. Jego późniejsze projekty także są więc odważne, wyraziste i zaskakujące. Koncentrował się na wysublimowanym rzemiośle i dbałości o szczegóły, jest to widoczne także w Croissant Lounge Chair Gubi.

Wikkelsø uważał, że fotel służy nie tylko do siedzenia w pozycji wyprostowanej, ale powinno być wygodne niezależnie od kąta, pod jakim siedzimy. Taki jest właśnie fotel Croissant. To mebel, który doskonale działa w pojedynkę lub w parach, jako „fotele przy kominku”. Świetnie sprawdzi się także w przestrzeni publicznej – miejscu pracy, hotelowym lobby czy w klubach i kawiarniach. 

Rzeźbiarska sylwetka i dbałość o szczegóły to coś, czym zachwyca nowy fotel Gubi. Złożone krzywe, których wymaga forma croissanta są tworzone z drobiazgowo ręcznie zszywanej płaskiej lamówki w wersjach materiałowych i skórzanej lamówki w wersjach skórzanych. 

Nóżki fotela występują w wykończeniu z dębu lub orzecha. Prezentowana tu cena dotyczy fotela w wykończeniu skórzanym. Cena różni się w zależności od wybranego wykończenia, a fotel występuje w wielu rodzajach tkanin. W sprawie wyceny w innym wykończeniu, prosimy o kontakt na adres info@designzoo.pl

Szczegóły produktu
37354Oak
67cm
99cm
88cm
27kg

Specyficzne kody

Inne produkty w tej kategorii: