Egg lounge chair

Fritz Hansen

Egg lounge chair
  • Egg lounge chair
  • Egg lounge chair
  • Egg lounge chair
Fritz Hansen - Egg lounge chair - Fotele Skandynawskie
Fritz Hansen - Egg lounge chair - Fotele Skandynawskie Fritz Hansen - Egg lounge chair - Fotele Skandynawskie Fritz Hansen - Egg lounge chair - Fotele Skandynawskie
Cena
27 350,00 zł Brutto
Tkanina
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Egg chair to projekt kompletny. Absolutna ikona designu. Uznany na całym świecie fotel „jajko”, pierwotnie został zaprojektowany przez Arne Jacobsena do lobby hotelu SAS Royal w Kopenhadze w 1958 roku.

Ten wyjątkowy fotel tworzył rzeźbiarski kontrast z niemal wyłącznie pionowymi i poziomymi powierzchniami budynku. Produkt jest zastrzeżony znakiem towarowym jako Egg™ Chair, by odróżnić go od wielu podobnych projektów z lat '50. Jego produkcja wciąż ma miejsce w Danii w tej samej fabryce Fritza Hansena. 

By wyprodukować fotel „jajko” Arne Jacobsen zastosował zupełnie nową technikę. Wykorzystał mocną, piankową wewnętrzną powłokę pod tapicerką. Egg chair posiada zaokrąglony tył, który tworzy linię inspirowaną kształtem jajka. Zwieńczenie tej organicznej formy skrzydłami sprawia, że jest on niezwykle zapraszający, otulający i wygodny.

Wysoki komfort użytkowania, a także historia fotela sprawiają, że jest to produkt absolutnie wyjątkowy. Ponadto, jak przystało na ikonę designu, fotel „jajko” nie traci na wartości, a wręcz przeciwnie – zyskuje.

Dzięki Egg Chair doświadczysz oryginalności i ponadczasowego wzornictwa. To jeden z elementów, dzięki którym Arne Jacobsen napisał historię duńskiego designu na całym świecie. Ten ikoniczny fotel występuje w obiciu z tkaniny lub ze skóry. 

Do fotela można dokupić podnóżek. 

Wycenione wersje produktu są przykładowymi. Wybór tkanin i skór jest większy. Najniższa cena fotela w kategorii nr. 0 'FH Colours' wynosi 23 400 złotych. 

Forma: wypełniona w całości pianką formowaną na zimno, obicie występuje w wielu tkaninach i rodzajach skór.

Baza: wykonana z aluminium, montowana na stalowym, satynowanym cokole.

Czas oczekiwania na dostawę produktu wynosi 6 do 8 tygodni. 

Szczegóły produktu
107 cm
86 cm
80 cm
37 cm

Specyficzne kody

Inne produkty w tej kategorii: