Wyszukaj

Marka

Cena

3600zł - 23000zł

Show/hide more options

Komody skandynawskie

Klasyczna komoda to zwarty, średniej wysokości, prostokątny mebel z szufladami. Mebel idealny do wstawiania w przedpokoju na czapki, szaliki, rękawiczki i klucze. Albo do pokoju dziecięcego na chowanie małych ubranek i pluszaków. Duńskie komody to przykładowo nowoczesny Enfold marki Hay ze stalowymi, ryflowanymi frontami w kolorze i dębowym blatem, Frame 49 marki By Lassen z charakterystycznymi uchwytami mocowanymi centrycznie we frontach lub dębowa Reflect Drawer marki Muuto ze specjalnie profilowanymi frontami szuflad. Każdy z wyżej wymienionych mebli jest wyjątkowy.

Te modele znacznie różnią się od siebie formą i wykorzystanym materiałem.  Coraz częściej także za komodę uznajemy mebel wydłużony, w części wyposażony w szuflady, a w części we fronty. Ma on delikatnie obniżoną wysokość i terminologii anglojęzycznej funkcjonuje jako sideboard – bufet. Mocno wydłużony bufet zdecydowanie bardziej nadaje się do salonu i raczej do przechowywania drobiazgów, płyt winylowych. Artykułów papierniczych, niż ubrań.

Komoda duńska jako miejsce do przechowywania

W domowym wnętrzu ważne jest rozplanowanie miejsc, których będziemy przechowywać najróżniejsze rzeczy, od ubrań i butów, poprzez pościel i ręczniki, najróżniejsze dokumenty, papiery, materiały do nauki i pracy, zabawki, a skończywszy na rzadko używanych książkach i drobiazgach, które zbieramy lub które wiążą się z naszymi zainteresowaniami. To wszystko możemy właśnie pomieścić w komodzie, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wbudowanej szafy na całą ścianę lub nawet wydzielonej garderoby. Klasyczna komoda to zwarty, średniej wysokości, prostokątny mebel z szufladami. Mebel idealny do wstawiania w przedpokoju na czapki, szaliki, rękawiczki i klucze. Albo do pokoju dziecięcego na chowanie małych ubranek i pluszaków. W sypialni komoda sprawdzi się do przechowywania bielizny, a nawet pościeli i ręczników.

Blat komody

Komoda to nie tylko dekoracyjne fronty i sporo miejsca w środku. To także blat, który może spełniać funkcję półki, czy pomocniczego stolika. Fornirowany, lakierowany na gładko czy pokryty kamieniem, stanowi idealne miejsce na postawienie lampy biurkowej o ciekawej formie klosza lub dającej fantazyjne światło  , na odkładanie kluczy i poczty do postawionej na nim dekoracyjnej misy lub do pudełka.  Nad komodą doskonale będzie wyglądać dopasowane wielkością lustro lub możemy nad nią powiesić plakat. Na komodzie mogą też stać książki albo pluszaki. Duńskie komody to nie tylko praktyczne miejsce do przechowywania ale także atrakcyjny mebel zdobiący domowe zacisze.

Komody Skandynawskie

Komody Skandynawskie

Pokazano 1-15 z pozycji

Pokazano 1-15 z 15 pozycji

BESTSELLERY