Krzesła Skandynawskie

Krzesła są nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości od tysięcy lat, lecz mimo upływu wieków ich konstrukcja, zasadniczo, niewiele się zmieniła. W dalszym ciągu nie lewitujemy, a siedzisko posadowione jest przeważnie na szkielecie z czterema nogami. O ile komfort krzeseł w przy spożywaniu posiłków nie jest, aż tak istotny, to w przypadku wielogodzinnej pracy przy biurku, dzień przy dniu, rola dobrze wyprofilowanego krzesła jest nieoceniona. Obecnie, mamy nieograniczone pole możliwości jeżeli chodzi o formę i materiały z których zrobione są krzesła i często w tym gąszczu możliwości mamy kłopot z tym jakie krzesło wybrać. Niestety nie ma na to recepty, i każdy krzesło powinien dopasować do swoich potrzeb, gdyż każdy z nas inaczej odczuwa komfort siedzenia.

Krzesła tradycyjne jadalniane

Tradycyjne krzesła duńskie charakteryzują się szkieletem z litego drewna, tapicerowanym siedziskiem oraz oparciem, ale to oczywiście nie reguła. Duńskie krzesła od lat elektryzują miłośników skandynawskiego wzornictwa na całym świecie, z czego najbardziej popularne są krzesła Wishbone i cała kolekcja Carla Hensena. Krzesło WISHBONE to kunszt rzemiosła w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Niestety, aktualnie na rynku możemy odnaleźć zatrzęsienie podróbek. Znakiem rozpoznawczym oryginalności krzesła Wishbone jest charakterystyczną deską oparciową w kształcie litery „Y”, wykonanej z całego, nieklejonego kawałka litego drewna. Niepodrabialne są również wrażenia dotykowe. Dotykając ramy krzesła Wishbone, możemy mieć pewność, że rozpoznamy oryginał gdyż wszelkie obłości są idealnie wyprofilowane, a samo drewno jest nieskazitelnie gładkie. Duńskie krzesła Hven marki Skagerak to kwintesencja skandynawskiego stylu rustykalnego.

Nowoczesne krzesła jadalniane

Współcześnie, krzesła tworzone są zarówno z naturalnych materiałów jak i z  materiałów pochodzących z recyklingu. Większości światowych marek pochyla sieę nad problem zmian klimatycznych i nadmiernemu konsumpcjonizmowi. Dzięki takim markom jak Muuto, Hay czy Mater możemy podziwiać dzieła projektantów przed którymi, dzięki nowym tworzywom otworzył się ogromny wachlarz nieograniczonych zabaw z formą. Jednak rdzeniem, wszystkich krzeseł w dalszym ciągu pozostaje ergonomia ludzka skala.  Wspaniałym przykładem wizjonerskiego spojrzenia na drewniane krzesło to Nerd Chair od Muuto, AAC22 marki HAY czy słynnych Beetle Chair marki Gubi.

Krzesła do pracy

Tapicerowane, obrotowe i wygodne, takie powinno być krzesło do pracy. Dobre wyprofilowanie pleców w odcinku lędźwiowym to prawdziwa sztuka. Warto jednak zainwestować w porządne krzesło do pracy gdyż zwróci się ono z nawiązką. Dobrze wyprofilowane krzesło zwiększa wydajność i efektywność naszej pracy oraz zbawiennie wpływa na naszą postawę oraz kręgosłup. W Designzoo pracujemy na krzesłach Catch Chair projektu utalentowanego Jaime’a Hayona marki &Tradition sprawdzają się bez zarzutu i są godne najlepszej rekomendacji.

Krzesła Skandynawskie

Krzesła Skandynawskie

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 178 pozycji

BESTSELLERY