Betty chair TK1

&Tradition

Betty chair TK1
  • Betty chair TK1
  • Betty chair TK1
  • Betty chair TK1
  • Betty chair TK1
&Tradition - Betty chair TK1 - Krzesła Skandynawskie
&Tradition - Betty chair TK1 - Krzesła Skandynawskie &Tradition - Betty chair TK1 - Krzesła Skandynawskie &Tradition - Betty chair TK1 - Krzesła Skandynawskie &Tradition - Betty chair TK1 - Krzesła Skandynawskie
Cena
1 910,00 zł
1 528,00 zł Brutto -20%
Wykończenie
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Betty Chair TK1 to efekt kolaboracji dwóch niezwykle utalentowanych projektantów – Jakoba Thau i Samiego Kallio. To nietuzinkowe połączenie ramy i oparcia wykonanych z litego drewna i forniru prasowanego, a także siedziska wyplatanego z naturalnej, lnianej taśmy.

Ciekawa historia kryje się także za nazwą: Betty. Krzesło otrzymało swoje imię na cześć teatru Betty Nansen w Kopenhadze. Jest to więc nowoczesne krzesło nasycone starą duszą. Teatr, od którego je nazwano, pierwotnie zbudowano w 1857 roku i mieścił się wówczas w drewnianym pawilonie. Krzesło Betty &Tradition śmiało wychodzi poza ściany teatru i jest wynikiem fascynacji projektantów potrzebą wygodnego siedzenia w każdej przestrzeni, niezależnie od warunków.

Krzesło Betty posiada możliwość układania w stosy i występuje także w wersji z pełnym siedziskiem. Dostępne jest w czterech wykończeniach: czarnym, bordowym, niebieskim i naturalnym, dębowym. W ofercie posiadamy także inne elementy kolekcji Betty, jak choćby stołki barowe.

Betty Chair to projekt, który duet Thau i Kallio stworzył dla marki &Tradition. Widoczna jest w nim fascynacja materiałami i metodami, która łączy obu panów. Głębokie przywiązanie do drewna i rzemiosła ręcznego i nadanie nowego znaczenia nordyckiej narracji, poprzez zastosowanie klasycznych technik w nowych wyrażeniach – oto co cechuje ich wspólne działania.

Szczegóły produktu
13010032
77 cm
51 cm
48 cm
46 cm

Specyficzne kody

Inne produkty w tej kategorii: