Betty TK2 chair

&Tradition

Betty TK2 chair
  • Betty TK2 chair
  • Betty TK2 chair
&Tradition - Betty TK2 chair - Krzesła Skandynawskie
&Tradition - Betty TK2 chair - Krzesła Skandynawskie &Tradition - Betty TK2 chair - Krzesła Skandynawskie
Cena
1 900,00 zł
1 520,00 zł Brutto -20%
Kolor
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Betty Chair TK2 to efekt współpracy dwóch niezwykle utalentowanych projektantów – Jakoba Thau i Samiego Kallio. To nietuzinkowe połączenie ramy i oparcia wykonanych z litego drewna i forniru prasowanego z pełnym siedziskiem. Dostępne jest w czterech wykończeniach: czarnym, bordowym, niebieskim i naturalnym, dębowym.  

Krzesło Betty TK2 to bardziej zabudowana wersja krzesła Betty TK1, które różni się tym, że jego siedzisko jest wyplatane z lnianej taśmy. Betty Chair to projekt, który duet Thau i Kallio stworzył dla marki &Tradition. Widoczna jest w nim fascynacja materiałami i metodami, która łączy obu panów. 

Sami Kallio pochodzi z Finlandii i dorastał w Szwecji. Z wykształcenia jest stolarzem, łączy swoją wiedzę na temat drewna i bardzo biegłe umiejętności rzemieślnicze z nowoczesnymi metodami produkcji. Dzięki temu nadaje współczesnego kontekstu klasycznym koncepcjom. Z kolei Jakob Thau urodził się w Szwecji, a wychował w Danii. Również jest stolarzem, a w swoich działaniach koncentruje się na ponadczasowości. Tworzy łatwe do wykonania projekty, z którymi każdy może się utożsamić, żyć i które może pokochać.

Głębokie przywiązanie do drewna i rzemiosła ręcznego i nadanie nowego znaczenia nordyckiej narracji, poprzez zastosowanie klasycznych technik w nowych wyrażeniach – oto co cechuje ich wspólne działania. Ciekawa historia kryje się także za nazwą: Betty. Krzesło otrzymało swoje imię na cześć teatru Betty Nansen w Kopenhadze. Jest to więc nowoczesne krzesło nasycone starą duszą. 

Teatr, od którego je nazwano, pierwotnie zbudowano w 1857 roku i mieścił się wówczas w drewnianym pawilonie. Krzesło Betty &Tradition śmiało wychodzi poza ściany teatru i jest wynikiem fascynacji projektantów potrzebą wygodnego siedzenia w każdej przestrzeni, niezależnie od warunków. Krzesło Betty posiada możliwość układania w stosy. W ofercie posiadamy także inne elementy kolekcji Betty, jak choćby stołki barowe.

Szczegóły produktu
13020032
77cm
51cm
48cm
4 kg
47cm
42cm

Specyficzne kody

ean13
5705385018019

Zobacz także

Inne produkty w tej kategorii: