Carimate Chair VM120

Fritz Hansen

Carimate Chair VM120
  • Carimate Chair VM120
  • Carimate Chair VM120
  • Carimate Chair VM120
  • Carimate Chair VM120
Fritz Hansen - Carimate Chair VM120 - Krzesła Skandynawskie
Fritz Hansen - Carimate Chair VM120 - Krzesła Skandynawskie Fritz Hansen - Carimate Chair VM120 - Krzesła Skandynawskie Fritz Hansen - Carimate Chair VM120 - Krzesła Skandynawskie Fritz Hansen - Carimate Chair VM120 - Krzesła Skandynawskie
Cena
4 999,00 zł Brutto
Kolor
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Darmowa dostawa dla zamówień od 300 zł Darmowa dostawa dla zamówień od 300 zł
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Unikatowe i absolutnie wyjątkowe krzesło Carimate to hołd marki Fritz Hansen dla jego autora - Vico Magistrettiego. Duńska marka wydała numerowaną edycję krzesła Carimate 100 lat po urodzeniu tego wielkiego, włoskiego projektanta. 

Odważna estetyka i szczegółowa konstrukcja sprawiają, że jubileuszowa edycja Carimate chair Fritz Hansen jest zjawiskowa. Ponowne wprowadzenie upamiętnia Vico Magistrettiego (1920-2006), który zaprojektował oryginalny czerwony Carimate w 1959 roku dla klubu golfowego Carimate we Włoszech.

O wyjątkowości jubileuszowej edycji Carimate świadczą detale, jak choćby fakt, że każde krzesło jest indywidualnie numerowane, aby zapewnić autentyczność i trwałość. Pod każdym siedzeniem umiejscowiona jest mosiężna tabliczka z unikalnym numerem.

Oryginalnie siedzisko Carimate chair wykonane było ze słomy, Fritz Hansen zamienił je jednak na europejski len wolny od GMO. Ta zamiana wpływa na trwałość i jakość, dzięki niej nie ma tu ryzyka organicznego rozkładu związanego z naturalną słomą. Zachowana jest tu oryginalna estetyka – na każde siedzisko składa się 110 metrów ręcznie tkanego lnianego sznura. 

Dla wygody wprowadzono też niewielkie zmiany w wysokości siedziska i konstrukcji oparcia. Analogicznie do oryginału, krzesło Carimate dostępne jest w kolorze czerwonym i czarnym. Krzesło idealnie sprawdza się samodzielnie, jak i w większej ilości przy jadalnianym stole. 

Szczegóły produktu
58 cm
45 cm
46 cm

Specyficzne kody

Inne produkty w tej kategorii: