MR01 Initial Chair

Gubi

MR01 Initial Chair
  • MR01 Initial Chair
  • MR01 Initial Chair
  • MR01 Initial Chair
Gubi - MR01 Initial Chair - Krzesła Skandynawskie
Gubi - MR01 Initial Chair - Krzesła Skandynawskie Gubi - MR01 Initial Chair - Krzesła Skandynawskie Gubi - MR01 Initial Chair - Krzesła Skandynawskie
Cena
9 799,00 zł Brutto
Kolor
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Fotel MR01 Initial Chair to dzieło stolarza Mathiasa Steena Rasmussena dla marki GUBI. Pierwotnie zaprojektował je do własnego domu jako fotel wypoczynkowy, którego mógł używać także do medytacji. To projekt, który łączy tradycyjne rzemiosło z oryginalnymi pomysłami i prostą formą. Doskonale wpisuje się więc w charakterystykę duńskiego wzornictwa.

MR01 Initial Chair to projekt, który w ewolucyjny sposób interpretuje i rozwija duńskie tradycje meblarskie. Rasmussen działa podobnie do duńskich mistrzów – rysuje szkice i buduje prototypy, dopóki nie osiągnie w stu procentach zadowalającego efektu.

Siedzisko fotela przechodzi w tylną nogę i zapewnia dodatkowe podparcie dla oparcia. Jest nisko zawieszone i delikatnie nachylone, by dawać siedzącemu poczucie unoszenia się, a jednocześnie połączenia z ziemią. Wszystko to ma sprzyjać kontemplacyjnemu poczuciu spokoju.

Fotel MR01 Initial Chair Gubi powstał bez ani jednego gwoździa. Świadczy to o głębokim rozumieniu przez Rasmussena właściwości i potencjału drewna. Słoje końcowe i kierunkowe drewna dodatkowo podkreślają geometrię formy. Klinowe łączenia przechodzą przez ramę, nie ma lewej ani prawej strony przed montażem, a cztery z pięciu poprzeczek są identyczne. Dzięki temu otrzymujemy prostą konstrukcję, a dodatkowo zmniejsza się ilość odpadów.

Na uwagę zasługuje tu także siedzisko. Charakterystyczne dla Rasmussena jest łączenie uzupełniających się materiałów organicznych z drewnem. Współzależność między nimi tworzy estetyczny dialog. Do stworzenia siedziska i oparcia wykorzystywane jest aż 90 metrów liny. Siedzisko jest tkane ręcznie, specjalnie opracowaną przez Rasmussena metodą, która blokuje linę w ramie. Lina dodaje projektowi lekkości i przejrzystości – dosłownie i wizualnie. Nadaje to projektowi dodatkowej świeżości.

Krzesło Initial Chair występuje w dwóch wykończeniach – dębowym i orzechowym. Z wiekiem krzesło nabiera przyjemnej dla oka patyny. Dodaje mu to trwałości i ponadczasowości, którą projektant chciał uwypuklić i pielęgnować. 

Szczegóły produktu
55 cm
60 cm
55 cm
33 cm

Specyficzne kody

Inne produkty w tej kategorii: