Pavilion Counter Stool AV7

&Tradition

Pavilion Counter Stool AV7
  • Pavilion Counter Stool AV7
  • Pavilion Counter Stool AV7
&Tradition - Pavilion Counter Stool AV7 - Krzesła Skandynawskie
&Tradition - Pavilion Counter Stool AV7 - Krzesła Skandynawskie &Tradition - Pavilion Counter Stool AV7 - Krzesła Skandynawskie
Cena
2 280,00 zł
1 824,00 zł Brutto -20%
Kolor
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Obiekt The Langelinie Pavilion położony jest na terenie zamku w Kastellet w Kopenhadze i roztacza się z niego widok na nadmorską promenadę. Dokładnie tam mieszka Mała Syrenka. Pierwszy pawilon został zbudowany w 1885 roku. Drugi został dobudowany w 1902 roku dla Royal Danish Yacht Club, ale został niestety zniszczony podczas II wojny światowej. Obecny pawilon powstał w 1958 roku. Architekci Eva i Niels Koppel stworzyli go w hołdzie modernizmu. 

Wyzwanie polegało na zaprojektowaniu krzesła nadającego się do układania, i  które służyłoby do siedzenia dla dużych ilości osób w tym kultowym, wielofunkcyjnym lokalu, Pawilonie Langelinie. Torbjørn Anderssen i Espen Voll chcieli połączyć wczesny modernizm z jego nową edycją. "Często krzesła rurowe zbudowane są pod stałymi kątami" - zauważa Anderssen. "Chcieliśmy uzyskać swobodniejszą formę ekspresji i sprawdziliśmy pomysł wygiętych rur połączonych z wygiętą sklejką." "Krzesło Pavilion sprawia lekkie wrażenie, dzięki wąskim ramionom i nogom, które nadają mu delikatny wygląd" - wyjaśnia Voll. "Miękka estetyka w wyprofilowanej sylwetce". Efektem ich pracy jest liryczne, pełne wdzięku i poetyckie krzesło. 

Pavilion Counter Stool AV7 to barowa propozycja krzeseł Pavilion zaprojektowanych przez Anderssen & Voll od &Tradition.
Stołki dedykowane są do przestrzeni, w których chcielibyśmy uniknąć wrażenia przytłoczenia i zagracenia.
Konstrukcja ze stalowych rurek jest wytrzymała i stabilna i choć Pavilion Counter Stool AV7 to niższa wersja Pavilion Counter Stool AV9, nadal prezentuje się zgrabnie.

Stołek dostępny jest w trzech opcjach kolorystycznych: w lakierowanym, barwionym i naturalnym dębie oraz w lakierowanym orzechu. 

Produkt dostępny na zamówienie.

Szczegóły produktu
50060094
85 cm
50 cm
48 cm
5 kg
65 cm

Specyficzne kody

Pliki do pobrania

Inne produkty w tej kategorii: