Trinidad Chair

Fredericia

Trinidad Chair
  • Trinidad Chair
  • Trinidad Chair
  • Trinidad Chair
Fredericia - Trinidad Chair - Krzesła Skandynawskie
Fredericia - Trinidad Chair - Krzesła Skandynawskie Fredericia - Trinidad Chair - Krzesła Skandynawskie Fredericia - Trinidad Chair - Krzesła Skandynawskie
Cena
2 799,00 zł Brutto
Kolor
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Krzesło Trinidad marki Fredericia to projekt z charakterem, w którym pierwsze co rzuca się w oczy, to niesamowite wzornictwo. Dzięki precyzyjnym i zjawiskowym przestrzeniom w siedzisku i oparciu, krzesło niemal rozpływa się w grze światła i cienia, co dodaje całości odważnego wyrazu.

Trinidad Chair to projekt Nanny Ditzel – wszechstronnej i utalentowanej projektantki, która przez lata była na stanowisku Head of Design w Frederici. Nic dziwnego, że to właśnie jej krzesło jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów marki.

Krzesło Trinidad jest zainspirowane wyszukanymi elewacjami budynków, które zachwyciły Nannę Ditzel w architekturze kolonialnej podczas jej podróży po Trynidadzie. Tak samo jak w przypadku elewacji, wycinane wzory krzesła wyzwalają grę światła i cieni w przestrzeni, a także dodają subtelnego uczucia ruchu.

Trinidad Chair Fredericia przełamuje modernistyczne podejście do projektowania Ditzel i w centrum utrzymuje właśnie ornamentykę, dzięki czemu krzesło jest tak charakterystyczne i rzuca wyzwanie dominującemu wówczas stylowi. Dzięki wycięciom, które były wówczas niemożliwe w przypadku mebli ze sklejki, krzesło określano jako przełom w technologii projektowania.

Dzięki swojej lekkiej konstrukcji, Trinidad umożliwia wiele godzin wygodnego siedzenia, dopasowując się do każdego otoczenia i każdej siedzącej w nim osoby. Ornamentyka zapewnia stałą wentylację korpusu, a krzesło się nie nagrzewa i zawsze zachowuje temperaturę pokojową. Dodatkowo, gwarantuje doskonałą akustykę, bo redukuje rezonans dźwięku. W efekcie, bardzo często można je zobaczyć w salach koncertowych i audytoriach. Doskonale sprawdza się jednak także w domach prywatnych.

W kolekcji posiadamy krzesło Trinidad w wielu wykończeniach i opcjach kolorystycznych. Podana cena dotyczy krzesła prezentowanego na zdjęciu – w wykończeniu lakierowanego dębu i z czarnymi, metalowymi nóżkami z delikatnym, krzemowym połyskiem. W sprawie pozostałych wariantów prosimy o kontakt na info@designzoo.pl

Szczegóły produktu
3398
85 cm
48,5 cm
57 cm
45,5 cm

Specyficzne kody

Inne produkty w tej kategorii: