Wishbone CH24 Oak_different finishes

Carl Hansen

Wishbone CH24 Oak_different finishes
  • Wishbone CH24 Oak_different finishes
Carl	Hansen - Wishbone CH24 Oak_different finishes - Krzesła Skandynawskie
Cena
4 200,00 zł
3 570,00 zł Brutto -15%
Wykończenie
Siedzisko
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Krzesło Wishbone CH24 Oak_different finishes – ponadczasowa ikona, synonim nowoczesności i duńskiego designu. Dzięki swojej wyjątkowej formie, krzesło Wishbone CH24 zyskało miano kultowego. Prezentujemy wyjątkowy projekt Hansa J. Wegnera z litego dębu w różnych wykończeniach. W wersji malowanej na czarno, krzesło zachowa strukturę drewna.

Krzesło Wishbone to jeden z pierwszych modeli, które Hans J. Wegner zaprojektował specjalnie dla Carla Hansena i Søna. Jest nieprzerwanie produkowane od 1950 roku. Dzięki swojej nadzwyczajnej formie, Wishbone zajmuje wyjątkową pozycję w świecie nowoczesnego designu.

Projekt krzesła Wishbone był ostatnią częścią serii Wegnera inspirowanej portretami duńskich kupców siedzących na chińskich krzesłach z dynastii Ming. Wegner został wizjonerem w dziedzinie projektowania mebli, łącząc górne szyny i ramiona w jedną całość. Charakterystyczny tył w kształcie litery "Y" zapewnia wygodne podparcie, a jednocześnie stabilność górnej części pleców. To właśnie od niego wzięła się nazwa „Wishbone chair”.

Do wyprodukowania każdego krzesła Wishbone potrzeba ponad 100 kroków. Zdecydowana większość z nich odbywa się ręcznie. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj siedzenie, które jest tkane ręcznie. Wykwalifikowany rzemieślnik przez około godzinę tworzy je przy użyciu około 120 metrów sznurka papierowego. Jego trwałość i stabilność są imponujące, a krzesło jest nie tylko trwałe, ale także mocne.

Wielu postrzega CH24 jako krzesło idealne, ponieważ spełnia wymagania funkcjonalne w zakresie komfortu i stabilności, a jednocześnie ma wyraźny wygląd. Innymi słowy: to kwintesencja nowoczesnego duńskiego designu.

Produkt na zamówienie. Wydłużony czas oczekiwania na produkt. 

Przypominamy, że posiadamy w ofercie całą kolekcję marki Carl Hansen & Son. Pytania dotyczące produktów prosimy kierować na adres info@designzoo.pl

Szczegóły produktu
86 cm
55 cm
51 cm
45 cm

Specyficzne kody

Zobacz także

Inne produkty w tej kategorii: