Wishbone CH24 Beech_different finishes

Carl Hansen

Wishbone CH24 Beech_different finishes
  • Wishbone CH24 Beech_different finishes
Carl	Hansen - Wishbone CH24 Beech_different finishes - Krzesła Skandynawskie
Cena
2 650,00 zł
2 252,50 zł Brutto -15%
Wykończenie
Siedzisko
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Krzesło Wishbone CH24 Beech_different finishes – oto nowoczesność i duński design zamknięte w jednym, wyjątkowym projekcie. Krzesło CH24 jest ponadczasową ikoną w formie, dzięki której szybko stało się kultowe.

Prezentujemy projekt Hansa J. Wegnera z litego drewna bukowego w różnych wykończeniach. W wersji malowanej na czarno krzesło zachowuje minimalny rysunek struktury drewna.

Do wyprodukowania każdego krzesła CH24 potrzeba ponad 100 kroków. Zdecydowana większość procesu odbywa się ręcznie. Wykwalifikowany rzemieślnik przez około godzinę tworzy ręcznie tkane siedzenie przy użyciu około 120 metrów sznurka papierowego, którego trwałość i stabilność są imponujące. Krzesło jest nie tylko trwałe, ale także mocne.

Ideą marki Carl Hansen i Søn jest wiara, że kultowy design to połączenie prostoty, estetyki i funkcjonalności. Wszystko to ściśle powiązane jest umiejętną pracą z materiałami najwyższej jakości. Takie jest krzesło CH24.

Ów projekt jest efektem pracy marki z jednym z najznamienitszych duńskich projektantów – Hansem J. Wegnerem, który na początku tej owocnej współpracy był nikomu nieznanym twórcą. Krzesła CH24 są nieprzerwanie produkowane od 1950 roku. Wishbone zajmuje wyjątkową pozycję w świecie nowoczesnego designu dzięki swojej wyjątkowej formie.

Wielu postrzega Wishbone jako krzesło idealne. Nie tylko spełnia wymagania funkcjonalne, takie jak komfort i stabilność, ale jednocześnie zwraca na siebie uwagę wyraźnym wyglądem. Jednym zdaniem: kwintesencja nowoczesnego duńskiego designu.

Ten projekt był ostatnią częścią serii Wegnera inspirowanej portretami duńskich kupców siedzących na chińskich krzesłach z dynastii Ming. Jego wyjątkowość polega na tym, że Wegner połączył górne szyny i ramiona w jednym całość, tworząc tym samym charakterystyczny tył w kształcie litery "Y". Stąd wzięła się nazwa „Wishbone chair”. Takie rozwiązanie zapewnia wygodne podparcie, a jednocześnie stabilność górnej części pleców. Wegner uzyskał miano wizjonera.

Produkt na zamówienie. Wydłużony czas oczekiwania na produkt. 

Przypominamy, że posiadamy w ofercie całą kolekcję marki Carl Hansen & Son. Pytania dotyczące produktów prosimy kierować na adres info@designzoo.pl

Szczegóły produktu
76 cm
55 cm
51 cm
45 cm

Specyficzne kody

Zobacz także

Inne produkty w tej kategorii: