Stemlite Table Lamp 70 cm

Gubi

Stemlite Table Lamp 70 cm
  • Stemlite Table Lamp 70 cm
  • Stemlite Table Lamp 70 cm
  • Stemlite Table Lamp 70 cm
  • Stemlite Table Lamp 70 cm
Gubi - Stemlite Table Lamp 70 cm - Skandynawskie Lampki Biurkowe
Gubi - Stemlite Table Lamp 70 cm - Skandynawskie Lampki Biurkowe Gubi - Stemlite Table Lamp 70 cm - Skandynawskie Lampki Biurkowe Gubi - Stemlite Table Lamp 70 cm - Skandynawskie Lampki Biurkowe Gubi - Stemlite Table Lamp 70 cm - Skandynawskie Lampki Biurkowe
Cena
3 485,00 zł Brutto
Kolor
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Lampa Stemlite to kultowy projekt z 1962 roku, który powrócił do produkcji za sprawą marki GUBI. Była pierwszą lampą „total look”, pionierską nową typologią opracowaną przez amerykańskiego projektanta Billa Curry’ego. W śmiały sposób zastąpiła wówczas tradycyjną formę lampy składającej się z podstawy i klosza. Prezentowana tutaj wersja stołowa występuje w wysokości 70 cm. W ofercie posiadamy także niższą lampę stołową o wysokości 42 cm.

Kolekcja Stemlite składa się z lamp stołowych w dwóch rozmiarach, lamp podłogowych w dwóch rozmiarach, a także z lampy wiszącej. Wszystkie występują we współczesnej palecie kolorów. Dzięki modułowemu podejściu kolekcji lamp Stemlite, możesz je łączyć i dopasowywać w dowolny dla siebie sposób. Dostępne dwie wysokości lamp i mnogość opcji pozwalają na tworzenie fenomenalnych konfiguracji.

To połączenie nowych technik produkcji i odważnej estetyki. Lampa Stemlite jest ikonicznym symbolem tej optymistycznej ery. To projekt absolutnie ponadczasowy. Delikatny blask kuli z matowego szkła tworzy klimat, który świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Pod kulą znajduje się prosty ściemniacz obrotowy, który zapewnia intuicyjną kontrolę natężenia światła.  

Lampa stołowa Stemlite to projekt, który jest silnie umiejscowiony w czasach, w których powstał. Inspirowany jest bowiem erą kosmiczną. U szczytu wyścigu kosmicznego, w sercu postępowej sztuki, architektury i projektowania, Curry był żywym przykładem młodego projektanta, który przełożył nowe wpływy na pionierską estetykę organicznej ery kosmicznej. Lampa Stemlite szybko zyskała miano „najbardziej wpływowej lampy roku” przez magazyn Industrial Design w 1965 roku. Ciekawostką jest także fakt, że użyto jej na planie oryginalnego serialu telewizyjnego Star Trek. 

Szczegóły produktu
110057923
70 cm
32 cm
3.73 kg
18 cm
810 Lumen (~ 60W incandescent ~ 40-60W halogen ~ 6-10W LED)

Specyficzne kody

Inne produkty w tej kategorii: