Wyszukaj

Cena

100zł - 800zł

Skandynawskie lampy łazienkowe

Skandynawskie lampy łazienkowe to przede wszystkim prostota formy, funkcjonalność, a więc także bezpieczeństwo i dobra jakość. Serie dedykowane do łazienek mają wyższe niż standardowe do pozostałych pomieszczeń współczynniki, określające stopień szczelności lampy.

Zwyczajowe dla lamp wewnętrznych IP20 przechodzi w IP44, gdzie pierwsza czwórka oznacza ochronę przed obcymi ciałami stałymi o średnicy 1 mm i większej. Druga cyfra cztery to ochrona przed bryzgami wody z każdego kierunku. Ze względu na dużą ilość pary w łazience i ryzyko chlapania wodą zaleca się stosowanie lamp z ochroną IP44. Taką ochronę mają również lampy zewnętrzne, które z powodzeniem można stosować także w łazienkach.

Seria lamp przeznaczonych do łazienek

Polecamy serię lamp dedykowanych do łazienek marki Design For The People oznaczanych w nomenklaturze producenta jako seria „IP” (International Protection). W skład serii wchodzi kilkanaście lamp, w tym oświetlenie górne, kinkiety, reflektorki, a nawet podświetlane lustro.

Oświetlenie nad lustrem

Właściwe oświetlenie łazienki jest równie istotne, jak jej wyposażenie w armaturę i niezbędne meble. Wpływa nie tylko na końcowy efekt estetyczny całego pomieszczenia ale także, a może przede wszystkim, na komfort jego codziennego użytkowania. To w łazience witamy każdy dzień i każdego dnia wykonujemy w niej szereg zabiegów pielęgnacyjnych, w tym tak precyzyjne czynności, jak robienie makijażu, czy nakładanie soczewek kontaktowych.

Dla codziennej pielęgnacji potrzebujemy właściwego oświetlenia łazienki, a przede wszystkim okolic lustra. Bez dobrego światła w łazience nie będziemy jej w stanie używać, będziemy się codziennie denerwować i biegać z lusterkiem do okna.  W naszej ofercie znajduje się kilka lamp przeznaczonych do montażu nad lub przy lustrze.

>

Skandynawskie Lampy Łazienkowe

Skandynawskie Lampy Łazienkowe

IP S10

Design For The People
469,00 zł

BESTSELLERY

Nad lustrem można zamontować świetlówkę IP S16 w białej lub chromowej obudowie i zlicować jej długość z szerokością lustra tworząc, czysty, uporządkowany układ. Albo można zamontować lampę IP S13, która jest nieco świetlówką osadzoną na nóżce IP S13 występuje w dwóch długościach: 40 cm i 60 cm.

Jeśli lustro jest okrągłe lub niewielkie, prostokątne, czy kwadratowe można zamontować po jego bokach lub nad nim kinkiety. Dostępne u nas kinkiety IP S6 posiadają ruchome nóżki, umożliwiające sterowanie kloszem i ustawienie źródeł światła. IP S12 to mniejsze reflektorki, wyglądające jak zatopione w szkle. Ich światło jest jednocześnie i kierunkowe i rozproszone - nie męczą wzroku i dają mocne światło.

Oświetlenie do łazienki

By właściwie oświetlić łazienkę powinniśmy posiadać kilka źródeł światła. Jedna, górna lampa to zdecydowanie za mało. Jeśli się zdecydujemy na centralne, górne oświetlenie ważne by oświetlało równomiernie wszystkie powierzchnie.  Źródła światła powinny znajdować się także nad lustrem lub przy lustrze – i to jest zasadniczo najważniejsze światło w łazience, na suficie, a także, o ile posiadamy zabudowę lub półki, w okolicach mebli łazienkowych. Przy dużej łazience warto rozważyć doświetlenie wanny i kabiny prysznicowej. Do oświetlania kabiny prysznicowej wystarczy łagodne, rozproszone światło miejscowe. Do okolic lustra najlepiej nadadzą się świetlówki lub oświetlenie ledowe. Wszystkie oczywiście powinny mieć ochronę obudowy na poziomie IP44.

Górne oświetlenie do łazienki

W charakterze oświetlenia górnego w łazience najlepiej sprawdzą się plafony, czyli zabudowane lampy mocowane blisko sufitu. Ich płaska forma i zwarta konstrukcja sprawiają, że mniej są one narażone na skutki ewentualnego chlapania wodą. Nie wpadniemy też w nie wycierając się ręcznikiem. Oczywiście konieczna jest obudowa z ochroną IP44. W naszej ofercie znajdziesz plafon IP S9, z ledową żarówką i satynowym kloszem, dającym miękkie, miłe dla oka światło. Oczywiście plafon ten może być także zamontowany na ścianie.

Łazienkowe reflektory natynkowe

W kolekcji znajdują się industrialne reflektory natynkowe w wersji sufitowej IP S4 oraz ściennej IP S5. Oba reflektory pozwalają na ustawianie kierunku padania światła w zakresie 20%. Reflektory dają wyraźne, mocne światło. W wersji sufitowej,  w ilości kilku sztuk, z pewnością doświetlą całą łazienkę spełniając rolę światła głównego. Możemy je uzupełnić dodatkową lampą o charakterze już czysto dekoracyjnym. W wersji ściennej światło skierowane wyraźnie w dół sprawdzi się w okolicach lustra lub jako dekoracja na filarze lub wąskiej ściance.

Lustro łazienkowe z oświetleniem

Wśród naszych lamp łazienkowych znajduje się wyjątkowy produkt, łączący w sobie cechy lampy i lustra. To IP S10, lustro posiadające wbudowane oświetlenie ledowe. Produkt jest montowany do ściany, posiada nóżkę umożliwiającą regulację nachylenia i lustro o 3 krotnym powiększeniu. Wygląda bardzo ładnie i futurystycznie. Świetnie nadaje się nie tylko do domowej łazienki, ale także do łazienek w lokalach gastronomicznych.