Bellevue wall AJ9

&Tradition

Bellevue wall AJ9
  • Bellevue wall AJ9
  • Bellevue wall AJ9
  • Bellevue wall AJ9
  • Bellevue wall AJ9
&Tradition - Bellevue wall AJ9 - Skandynawskie Lampy Ścienne
&Tradition - Bellevue wall AJ9 - Skandynawskie Lampy Ścienne &Tradition - Bellevue wall AJ9 - Skandynawskie Lampy Ścienne &Tradition - Bellevue wall AJ9 - Skandynawskie Lampy Ścienne &Tradition - Bellevue wall AJ9 - Skandynawskie Lampy Ścienne
Cena
1 600,00 zł
1 280,00 zł Brutto -20%
Kolor
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Bellevue Wall lamp AJ9, to jeden z elementów serii (obok podłogowej i stołowej). To flagowy przykład duńskiego modernizmu: proste i organiczne formy, wdzięczne linie – to znaki szczególne Jacobsena. Ścienna lampa Bellevue &Tradition, w zależności od wybranego wykończenia, wykonana jest z satynowanego i lakierowanego mosiądzu lub z satynowego, polerowanego i lakierowanego mosiądzu w połączeniu z lakierowanym aluminium i stalą. Podstawa lampy wykonana jest z żeliwa, dzięki czemu jest niezwykle trwała. Lampa ścienna Bellevue posiada 2-metrowy przewód, a włącznik znajduje się na uchwycie ściennym.

Arne Jacobsen uważany jest za mistrza duńskiego modernizmu. Jest znany z łączenia klasycznego rzemiosła i prostych, czystych linii. Nie inaczej jest w przypadku lampy Bellevue wall AJ9. To jedno z jego najwcześniejszych dzieł – oryginalnie wprowadzono ją na rynek w 1929 roku i to ona zasygnalizowała początek skandynawskiego minimalizmu. 

Lampa ścienna Bellevue AJ9 to idealny przykład duńskiego wzornictwa, które przetrzymało próbę czasu. Projekt słynnego duńskiego mistrza Arne Jacobsena jest uosobieniem minimalizmu ruchu modernistycznego i funkcjonalizmu Bauhausu. Teraz lampa Bellevue powróciła za sprawą marki &Tradition. 

Duński producent jest znany z łączenia tradycji z nowoczesnością, dzięki czemu dziś możemy cieszyć się klasykami z ubiegłego wieku. We współczesnej odsłonie, lampy uzyskały nowe kolory, a do ich produkcji użyto ciekawych zestawień materiałów: polerowany mosiądz, czerń z mosiądzem, antracyt z mosiądzem, czy połączenie kości słoniowej lub szarego beżu z mosiądzem.

Ścienna lampa Bellevue, ze swoją niezwykle charakterystyczną smukłą szyją, która na myśl przywodzi łabędzia, a także rzeźbiarską sylwetką odzwierciedla zamiłowanie Jacobsena do czystości formy i poczucia proporcji. Były to czynniki, które w projektowaniu uznawał za absolutnie podstawowe i konieczne.

Arne Jacobsen jest uważany za mistrza duńskiego modernizmu. Wykształcony w Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych w Szkole Architektury, Jacobsen pomógł zdefiniować mantrę modernizmu dzięki swoim czystym, czystym liniom w połączeniu z klasycznym rzemiosłem.

W ofercie posiadamy wszystkie lampy marki &Tradition. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania o kolekcję tej marki prosimy o kontakt pod adresem info@designzoo.pl.

Szczegóły produktu
20811394
30 cm
28 cm
1.39 kg
E14 max 40 Watt
Polerowany mosiądz bądź polerowany mosiądz z lakierowanym aluminium i stalą, żeliwna podstawa, dwumetrowy przewód. Włącznik znajduje się na podstawie.

Specyficzne kody

Inne produkty w tej kategorii: