Bellevue floor AJ7

&Tradition

Bellevue floor AJ7
  • Bellevue floor AJ7
  • Bellevue floor AJ7
  • Bellevue floor AJ7
  • Bellevue floor AJ7
  • Bellevue floor AJ7
  • Bellevue floor AJ7
  • Bellevue floor AJ7
&Tradition - Bellevue floor AJ7 - Skandynawskie Lampy Stojące
&Tradition - Bellevue floor AJ7 - Skandynawskie Lampy Stojące &Tradition - Bellevue floor AJ7 - Skandynawskie Lampy Stojące &Tradition - Bellevue floor AJ7 - Skandynawskie Lampy Stojące &Tradition - Bellevue floor AJ7 - Skandynawskie Lampy Stojące &Tradition - Bellevue floor AJ7 - Skandynawskie Lampy Stojące &Tradition - Bellevue floor AJ7 - Skandynawskie Lampy Stojące &Tradition - Bellevue floor AJ7 - Skandynawskie Lampy Stojące
Cena
3 500,00 zł Brutto
Kolor
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Lampa stojąca Bellevue to idealny przykład duńskiego wzornictwa, które przetrzymało próbę czasu. Projekt słynnego duńskiego mistrza Arne Jacobsena jest uosobieniem minimalizmu ruchu modernistycznego i funkcjonalizmu Bauhausu. 

Lampa podłogowa Bellevue, to jeden z elementów serii (obok ściennej i biurkowej). To flagowy przykład duńskiego modernizmu: proste i organiczne formy, wdzięczne linie – to znaki szczególne Jacobsena. 

Stojąca lampa Bellevue &Tradition, w zależności od wybranego wykończenia, wykonana jest z satynowanego i lakierowanego mosiądzu lub z satynowego, polerowanego i lakierowanego mosiądzu w połączeniu z lakierowanym aluminium i stalą. Podstawa lampy wykonana jest z żeliwa, dzięki czemu jest niezwykle stabilna. Lampa Bellevue floor AJ7 posiada 2-metrowy przewód z włącznikiem.

Arne Jacobsen uważany jest za mistrza duńskiego modernizmu. Jest znany z łączenia klasycznego rzemiosła i prostych, czystych linii. Nie inaczej jest w przypadku lampy Bellevue floor AJ7. To jedno z jego najwcześniejszych dzieł – oryginalnie wprowadzono ją na rynek w 1929 roku i to ona zasygnalizowała początek skandynawskiego minimalizmu. 

Teraz lampa Bellevue powróciła za sprawą marki &Tradition. Duński producent jest znany z łączenia tradycji z nowoczesnością, dzięki czemu dziś możemy cieszyć się klasykami z ubiegłego wieku. We współczesnej odsłonie, lampy uzyskały nowe kolory, a do ich produkcji użyto ciekawych zestawień materiałów: polerowany mosiądz, czerń z mosiądzem, antracyt z mosiądzem, czy połączenie kości słoniowej lub szarego beżu z mosiądzem.

Arne Jacobsen jest uważany za mistrza duńskiego modernizmu. Wykształcony w Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych w Szkole Architektury, Jacobsen pomógł zdefiniować mantrę modernizmu dzięki swoim czystym, czystym liniom w połączeniu z klasycznym rzemiosłem.

Podłogowa lampa Bellevue, ze swoją niezwykle charakterystyczną smukłą szyją, która na myśl przywodzi łabędzia, a także rzeźbiarską sylwetką odzwierciedla zamiłowanie Jacobsena do czystości formy i poczucia proporcji. Były to czynniki, które w projektowaniu uznawał za absolutnie podstawowe i konieczne.

W ofercie posiadamy wszystkie lampy marki &Tradition. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania o kolekcję tej marki prosimy o kontakt pod adresem info@designzoo.pl.

Szczegóły produktu
20811194
130 cm
60 cm
27,3 cm
E27 max 60 Watt / 12 Watt CFL
Polerowany mosiądz bądź polerowany mosiądz z lakierowanym aluminium i stalą, żeliwna podstawa, dwumetrowy przewód z włącznikiem

Specyficzne kody

Inne produkty w tej kategorii: