Wyszukaj

Marka

Cena

100zł - 17400zł

Skandynawskie lampy sufitowe

Lampy sufitowe to najbardziej niewdzięczne z lamp. Mniej urodziwe od lamp wiszących, często niesłusznie używane zamiennie, podkreślają niefortunnie, krzywizny sufitu i niekorzystnie oświetlają nasze salony. Lampy sufitowe nigdy nie powinny zastępować lamp wiszących i stanowić głównego źródła światła, chyba że jest to pomieszczenie gospodarcze. Lampy sufitowe to źródło światła technicznego, które powinniśmy traktować jako światło pomocnicze. Lampy sufitowe najczęściej wykorzystywane są to doświetlenia ciągów komunikacyjnych, korytarzy, schodów czy miejsc gdzie wykonujemy pracę takie jak blaty czy biurka.

Plafony

Plafony dawniej, były dekoracyjnym, bogato zdobionym elementem sufitu, dziś plafon automatycznie kojarzymy ze lampą sufitową, która ściśle przylega do powierzchni sufitu. Obecnie mamy do dyspozycji szeroki wybór plafonów i są one wyjściem w sytuacji kiedy mamy bardzo nisko zawieszony sufit, lub kiedy lampa wisząca koliduje nam z drzwiami czy oknem. Plafony to jednak lampy które najlepiej prezentują się na korytarzach magazynach lub łazienkach. Ciekawym plafonem jest propozycja od Design For The People - La Luna oraz plafon łazienkowy IP S9.

Lampy punktowe

Lampy punktowe są bardzo niedoceniane i są bardzo wdzięcznymi towarzyszami lamp wiszących. W przeciwieństwie do plafonów, techniczne lampy światła punktowego nie konkurują z lampami wiszącymi stając się niemalże niewidoczne. Estetyczne i funkcjonalne najczęściej znajdują zastosowanie nad roboczymi blatami kuchennymi. Najczęściej występują w postaci cylindrów lub prostopadłościanów stanowiące tło dla lamp dekoracyjnych. Świetna propozycją od &Tradition jest projekt utalentowanego Jaime’a Hayona lampa sufitowa Passepartout JH10

Reflektory

Listwy reflektorów to wygodne i bardzo funkcjonalne rozwiązanie wykorzystywane w w salonach, łazienkach i kuchniach, ale i w studiach czy galeriach. Ogromną zaletą jest obrotowość poszczególnych reflektorów, dzięki którym możemy dowolnie kierować strumień światła w zależności od potrzeb. Dzięki tej funkcji wnętrze staje się dynamiczne, a my każdego dnia możemy eksponować inny mebel. W designzoo wśród szerokiej oferty lamp Design For The People znajdziecie Państwo nowoczesną serie MIB 3, która idealnie wkomponuję się w każde wnętrze.>

Skandynawskie Lampy Sufitowe

Skandynawskie Lampy Sufitowe

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 30 pozycji

BESTSELLERY


Plafony rotacyjne

Plafony rotacyjne to w zasadzie mieszana forma lampy sufitowej , która wygląda jak plafon jednak posiada funkcję obrotową . Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku kiedy nie możemy pozwolić sobie na lampę wiszącą. Lampa Aba Pro to kolejna interesująca i przystępna cenowo propozycja od Design For The People dzięki której możemy dostosować kierunek światła do aktualnych potrzeb.

Panele świetlne

Bardzo ciekawym rozwiązanie są panele świetlne i świetliki. Panele świetlne to lampy wbudowane i zrównane z powierzchnia sufitu, które dają dosłownie są niewidoczne. Przeznaczone to minimalistycznych i ultra nowoczesnych wnętrz w których maksymalnie chcemy zredukować ilość elementów wnętrza.