PH Septima

Louis Poulsen

PH Septima
  • PH Septima
  • PH Septima
  • PH Septima
  • PH Septima
  • PH Septima
Louis Poulsen - PH Septima - Skandynawskie Lampy wiszące
Louis Poulsen - PH Septima - Skandynawskie Lampy wiszące Louis Poulsen - PH Septima - Skandynawskie Lampy wiszące Louis Poulsen - PH Septima - Skandynawskie Lampy wiszące Louis Poulsen - PH Septima - Skandynawskie Lampy wiszące Louis Poulsen - PH Septima - Skandynawskie Lampy wiszące
Cena
48 250,00 zł Brutto
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Lampa wisząca PH Septima to nowość marki Louis Poulsen, która oryginalnie pochodzi z… 1928 roku. Uważana jest za jedną z najbardziej wyrafinowanych lamp projektu Poula Henningsena. Jeden z największych twórców duńskiego designu po raz pierwszy pokazał ją w Duńskim Muzeum Sztuki Dekoracyjnej i z miejsca zjednał sobie tym projektem publikę.

Lampa PH Septima składa się z aż siedmiu szklanych odcieni, dzięki czemu emituje przyjemne, nieoślepiające i rozproszone światło skierowane w dół. Wszystkie siedem wyprodukowano z bardzo delikatnego, ale także mocnego włoskiego szkła borokrzemianowego. Na uwagę zasługuje tutaj naprzemienne ułożenie przezroczystych i matowych pól. Matowe, które przypominają oszronione szkło, naprzemiennie pokrywają przezroczyste, dzięki czemu światło rozprasza się jeszcze delikatniej.

Podstawa lampy wykonana jest ze stali metalizowanej mosiądzem, a obudowa gniazda i daszek z surowego mosiądzu polerowanego na satynę. Dzięki temu, że mosiężna powierzchnia jest surowa, z czasem utworzy się na niej patyna, która doda całości jeszcze większego uroku. Ponadto, u góry umieszczony jest zgrabny, okrągły „kubek” ze szkła, aby zapobiec dostawaniu się kurzu i brudu do wnętrza lampy.

Ciekawostką jest to, że podczas pracy nad PH Septima, Henningsen zaprojektował także wersję metalową, ale nigdy nie trafiła ona do produkcji. Najwyraźniej szklana miała zbyt wiele uroku. Jednakże, rysunki metalowej Septimy posłużyły około trzy dekady później, jako podstawa do opracowania słynnej PH Artichoke.

Z uwagi na trudny dostęp do surowców, bardzo ceniona i uwielbiana lampa PH Septima przestała być produkowana. W 2020 roku Louis Poulsen przywrócił tę stylową i wyrafinowaną szklaną koronę Poula Henningsena. Teraz zoptymalizowano zawieszenie i ulepszono szkło dla jeszcze lepszej wytrzymałości i stabilności. Dzięki temu, blisko sto lat po swojej premierze, PH Septima znowu zachwyca.

Szczegóły produktu
5741104613
40.5 cm
50 cm

Specyficzne kody

Inne produkty w tej kategorii: