Utzon lamp JU1

&Tradition

Utzon lamp JU1
  • Utzon lamp JU1
  • Utzon lamp JU1
  • Utzon lamp JU1
&Tradition - Utzon lamp JU1 - Skandynawskie Lampy wiszące
&Tradition - Utzon lamp JU1 - Skandynawskie Lampy wiszące &Tradition - Utzon lamp JU1 - Skandynawskie Lampy wiszące &Tradition - Utzon lamp JU1 - Skandynawskie Lampy wiszące
Cena
1 200,00 zł
960,00 zł Brutto -20%
Kolor
Na zamówienie Sztuk

  • Gwarancja Price Promise Gwarancja Price Promise
  • Możliwość zwrotu towaru do 14 dni Możliwość zwrotu towaru do 14 dni
Opis

Lampa wisząca Utzon to dzieło jednego z najbardziej wpływowych duńskich architektów XX wieku. Jørn Utzon, architekt i laureat nagrody Pritzkera, jest najbardziej znany z zaprojektowania słynnej opery w Sydney w latach pięćdziesiątych XX wieku. Lampa Utzon JU1 powstała jednak dekadę przed tym wielkim wydarzeniem.

Utzon przez całe życie fascynował się statkami. Jest to widoczne zarówno w projekcie opery, jak i właśnie wisząca lampa Utzon. Lampę zainspirowały inżynierskie rysunki okrętów, które należały do jego ojca. Stąd charakterystyczny kształt kołnierza lampy i ostre linie, które odbijają industrialną sylwetkę statku. Odzwierciedla ona wyrazisty, rzeźbiarski styl, z którego znany był Utzon.

Lampa wisząca po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w 1947 roku. Teraz, za sprawą marki &Tradition, Utzon lamp JU1 powróciła do produkcji i jest dostępna w trzech wersjach: mosiężnej, białej, oraz oryginalnej  w dwóch kolorach, wykonanej z lakierowanego mosiądzu i stali.

Szczegóły produktu
206030
23 cm
22 cm
1 kg
E27 max 60 Watt/ 12 Watt CFL
klosz z lakierowanego metalu, 3 m przewód

Specyficzne kody

Inne produkty w tej kategorii: