Wyszukaj

Marka

Cena

3500zł - 8600zł

Show/hide more options

Filtruj

wyczyść

Ławki skandynawskie

Nie ma bardziej swojskiego mebla, niż ława która większości z nas, automatycznie kojarzy się domem na wsi, nad morzem czy leśniczówką.. i słusznie !
Ława to typowo biesiadny i dość prymitywny mebel, który towarzyszy nam od starożytności i od tamtej pory, niewiele się zmienił. Prototypem powszechnie znanej nam ławy, była kłoda drewna posadowiona na dwóch kamieniach, która wraz z biegiem czasu odpowiednio wyprofilowano. W średniowieczu ławy wykorzystywano w trakcie jarmarków oraz w karczmach, co przetrwało do dzisiejszych czasów.   

Ława powstała, by usadzić na jednym meblu jednocześnie większą ilość ludzi, redukując tym samym zbędne podłokietniki, nogi i oparcia pojedynczych siedzisk. W efekcie zyskujemy relatywnie więcej miejsc i jedyną w swoim rodzaju, intymną atmosferę. Siedząc na ławie przy zastawionym stole, chcąc nie chcąc wychodzimy poza sferę własnego komfortu, które gwarantuję nam krzesło. Zaciera się granica i znika dystans między osobami siedzącymi obok siebie, tworząc tym samym poczucie społeczności i budując bliższe relacje ze współbiesiadnikami.

Ławki w skandynawskim stylu

Ławki w stylu skandynawskim charakteryzują się kunsztem i minimalizmem. Poszanowanie drewna i natury stanowi fundament nordyckiej filozofii co jest szczególnie dostrzegalne w najprostszych meblach, choćby takich jak ławki. Skagerak, jest marką która w swoim dna podziela wszystkie wartości stylu skandynawskiego i doszła w tym do absolutnej perfekcji. Wzorcowa jest choćby ławka Hven będąca kwintesencją skandynawskiego stylu rustykalnego.

Ława wykonana w całości z certyfikowanego drewna dębowego odnajdzie się w niezobowiązujących przestrzeniach, a obłości dodadzą przytulności w każdym wnętrzu. Kolejną zachwycającą propozycją od Skagerak jest ławka Maissi, która w przeciwieństwie do ławki Hven jest bardziej wyrafinowana. Nieoczywista, asymetryczna i przewrotna, kanciasta i obła zarazem ławka Maissi to niezwykle ciekawy mebel o, której marzy niejeden miłościk ławek w skandynawskim stylu.

Ławy wielkomiejskie

W ostatnich latach ławy przeżywają prawdziwy renesans i powstają w najelegantszych konfiguracjach. Odchudzony szkielet, tapicerowane siedzisko czy oparcie, wbudowane stoliki pomocnicze i wiele innych udoskonaleń wprowadzili na rynek projektanci, choć tak naprawdę są to projekty mistrzów designu XX wieku. Jedną z bardziej udanych ławek jest, inspirowana najlepszymi projektami Bauhausu, Afteroom Bench marki Menu.

Minimalistyczna, nadzwyczaj elegancka i bardzo ekspresyjna ławka Afteroom to idealny mebel do awangardowego, miejskiego domu.

Ławki

Ławki

BESTSELLERY