Lista produktów marki Atelier Areti

Lista produktów marki Atelier Areti

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 46 pozycji

Lampy Atelier Areti

Atelier Areti to wyjątkowe, interdyscyplinarne studio projektowe, które powstało z fascynacji i miłości do piękna. Założone przez siostry Gwendolyn i Guillane Kerschbaumer Atelier odzwierciedla ich pełne pasji spojrzenie na świat.

Piękno stało się dla sióstr Kerschbaumer sposobem na komunikację ze światem. Lampy Areti wiele mówią o ich projektantkach – o ich wrażliwości, sensualności i percepcji. Znajdujemy tu złoty środek. Harmonię między pięknem, funkcjonalnością i bezpretensjonalnością. Projekty Areti są synonimem lekkości, ogromnej świadomości i radości z tworzenia.

Areti to z języka greckiego „doskonałość”. I rzeczywiście, siostry Kerschbaumer, tworząc długowieczne produkty najlepszej jakości, nieustannie dążą do doskonałości. Główna siedziba Atelier Areti mieści się w Londynie, jednak studio współpracuje z wieloma europejskimi producentami i manufakturami, głównie z Niemiec.

Oświetlenie Atelier Areti

Założycielki Areti poprzez swoją pracę starają się rozwijać coś nowego i pięknego. Tworzą dzieła nietuzinkowe, które dotykają i poruszają odbiorców na głębszym, bezpośrednim poziomie emocjonalnym. Ich praca odzwierciedla zainteresowanie zarówno przedmiotem, jak i przestrzenią. To idealne połączenie rzeźbiarskiej jakości obiektu i jego przestrzennej dynamiki.

Pochodzące z Innsbrucka siostry Kerschbaumer są w połowie Francuzkami, a w połowie Austriaczkami. Mają silne zaplecze techniczne i artystyczne. Starsza Gwendolyn ukończyła architekturę na Harvardzie i w Zurychu, a także rzeźbę na Duke Unversity. Doświadczenie zbierała pracując w wyjątkowych miejscach, miedzy innymi w nowojorskiej pracowni Peter Eisenman, berlińskiej pracowni architektonicznej Kleihues, słynnej MVRDV w Rotterdamie, czy w Wiel Arets Architects w Amsterdamie.

Młodsza Guillane dotrzymuje tempa siostrze i również może się poszczycić imponującymi osiągnięciami. Ukończyła historię sztuki i archeologię na paryskiej Sorbonie. Później zrobiła dyplom z wzornictwa na londyńskim Central Saint Martins.

Założycielki Atelier Areti mocno powiązane są więc ze sztukami wizualnymi, z naciskiem na rysunek, rzeźbę, architekturę i design. Te artystyczne ambicje muszą zostać zrealizowane i rozwinięte w rzeczywistym produkcie materialnym.

Realizacja materiałowa Areti nadaje projektom miejsce w naszym codziennym życiu. Dobrze wykonane obiekty są cenione przez długi czas. Cel Atelier Areti to tworzenie elementów, które są doskonałe i wyważone dzięki ich aspektom wizualnym, funkcjonalności i wyjątkowej jakości.