Lista produktów marki FLOS

Lista produktów marki FLOS

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 66 pozycji

Lampy Flos

Flos to włoska marka specjalizująca się w oświetleniu. Jej lampy nierzadko są ikonami włoskiego wzornictwa, cenionymi i rozpoznawalnymi na całym świecie. Cechują się absolutnie zjawiskowymi projektami i doskonałą jakością. Dlatego zdecydowaliśmy się na uzupełnienie naszej skandynawskiej oferty o włoskie lampy Flos.

Początki Flos (łac. kwiat) zrodziły się z genialnego pomysłu. Twórcy marki postanowili tworzyć przedmioty, zaczynając od żarówki, które zmieniłyby i zrewolucjonizowały podejście do oświetlenia. Produkty miały zmienić styl życia zarówno na rynku włoskim, jak i rynkach zagranicznych.

Flos od początku istnienia wymyślił na nowo sposób na sztuczne oświetlenie. Wykorzystując swoje doświadczenie i technologie opracowane w USA i przetestowane w Eisenkeil, niewielkim zakładzie produkcyjnym w Merano, Dino Gavina we współpracy z braćmi Castiglioni duetem Scarpa zaczęli tworzyć lampy, które były piękne, zaskakujące i godne naśladowania.

Flos rozwijał się w zaskakującym tempie. Każda dekada wiązała się z następnymi sukcesami. A to za sprawą współpracy w projektantami, którzy nie bali się odważnych rozwiązań. Z pasją i zaangażowaniem tworzono lampy, które na stałe zapisały się w historii światowego designu. Projekty takie jak Arà czy Miss Sissi przyniosły międzynarodową sławę.

Kierowany przez Piero Gandinigeo Flos skupił się na idealnym wyważeniu kultowych form, rzemieślniczego rzemiosła technologii masowej produkcji. Uświadamia, że współczesne przedmioty mogą być formą ekspresji, które można intepretować na tyle sposobów, ile jest języków na świecie.

Projekty Flos, według Gandiniego, muszą przekraczać możliwości i wyobraźnię, aby polepszać życie ludzi. Współcześnie, gdy musimy odnaleźć syntezę emocji, technologii, poezji, potrzeb, przekazów, wartości estetycznych i politycznych, jest to szczególnie istotne. Dzięki połączeniu sztuki i technologii oraz niekonwencjonalnej produkcji oświetlenie stało się pełną przygód podróżą bez zawracania.

Wizja Flos polega na kreowaniu zupełnie nowych rodzajów oświetlenia. Takich, które muszą zostać zbadane, opracowane i wyprodukowane w sposób radykalny i przełomowy, ale jednocześnie zrównoważony kulturową dyscypliną, na której oparto Flos.