Lista produktów marki Gubi

Lista produktów marki Gubi

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 145 pozycji

Meble Gubi

Gubi to duńska firma, której siedziba mieści się w Kopenhadze. Duńczycy słyną z ekskluzywnych produktów, niepowtarzalnego wzornictwa oraz zamiłowania do aranżacji przestrzeni. Zaś powstanie marki Gubi świadczy o tym lepiej niż cokolwiek innego.

Jak sami mówią, powstali, aby pomagać w celebracji luksusu życia. Ich projekty to wysublimowane połączenie tradycji i współczesności, w wyniku czego powstaje zupełnie nowa jakość. Firmę założyli Gubi i Lisbeth Olsenowie w roku 1967. Początkowo planowali jedynie sprzedaż projektów mebli oraz materiałów dla handlu detalicznego. Z czasem jednak cały zamysł ewoluował.

Stało się to dzięki synom Olsenów, którzy zauważyli potencjał, jaki leży w ich przedsiębiorstwie. Postanowili połączyć sprawnie działający biznes z pierwiastkiem mody – tak powstał ich concept store, który od 2001 niezmiennie przynosi chlubę całej rodzinie. Czerpiąc pełnymi garściami z doświadczenia, tradycji oraz dziedzictwa, udało się im stworzyć projekty, które przekraczają granice współczesności, przeszłości i przyszłości.

Ich olbrzymi asortyment niezwykle estetycznych, prowokujących mebli i akcesoriów, lamp oraz luster charakteryzuje się prostymi, klasycznymi kształtami, wyjątkowymi materiałami, innowacyjnymi technikami wykonania oraz przykuwającymi wzrok kolorami. Dzięki temu zyskali sobie uznanie na całym świecie, zarówno miłośników, architektów jak i projektantów.

Lampy Gubi

Patrząc na ich projekty z łatwością można się przekonać, że kochają oni swoją pracę. Śledzą trendy, które dostosowują do swojej wizji oraz dziedzictwa, co daje niesamowite efekty w postaci ponadczasowego designu. Ich produkty są dostępne w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz w Australii i Nowej Zelandii. Dla Gubi projektowali najwięksi. Duet Torsten Thorup i Claus Bonderup, znani z prostoty i jakości wykonania swoich projektów, w 1968 roku stworzyli szeroko rozpoznawalną lampę wiszącą Semi Pendant.

Do dziś pozostaje ona wyznacznikiem ponadczasowego stylu – delikatne linie, klasyczna kolorystyka i jakość na najwyższym poziomie. Paavo Tynell, znany z tego, że “oświetlił Finlandię” swoje najważniejsze dzieła tworzył na przełomie lat 30 i 40. Do dziś jednak jego projekty zachwycają. Jego ulubionym materiałem stała się miedź, polerowana na wysoki połysk. W swych pracach inspirował się kształtami gałęzi czy muszli. Projekty Roberta Dudleya Besta instalowano między innymi na Titanicu oraz w Orient Expressie.

Projektant zapragnął jednak odrobiny awangardy, zafascynowany Bauhausem zaczął tworzyć lampy, których świat wcześniej nie widział. Obecnie instalowane są one na przykład w Royal Danish Playhouse. Space Copenhagen tworzą Signe Bindslev Henriksen oraz Peter Bundgaard Rützou. Tworzą oni niesamowite i niepowtarzalne, minimalistyczne projekty. Ich meble można znaleźć w tak słynnych miejscach, jak kopenhaska Noma.

Mimo różnorodnych stylów, reprezentowanych przez projektantów, których niejednokrotnie dzielą całe dekady – Gubi posiada niezwykle spójną wizję i koncepcję. Przeglądając katalog ich produktów, można się przekonać, że ktoś czuwał nad tym, aby zapewnić marce niezwykły styl i elegancję.

Ich produkty pasują nie tylko do domów i mieszkań, ale także przestrzeni usługowych, takich jak restauracje czy hotele. Z pewnością wzbogacą one każde wnętrze.

Mamy przyjemność reprezentować duńską markę na polskim rynku. W naszej ofercie znajdują się lampy, lustra oraz meble, które cieszą się niesłabnącą popularnością często od kilkudziesięciu lat. Projekty oferowane przez Gubi sprawią, że każdy pokój, salon, sypialnia czy sala restauracyjna staną się bardziej eleganckie i zyskają styl, na który niewielu może sobie pozwolić. Wybierając tę markę można mieć pewność, że wkroczymy w zupełnie nowy świat luksusu i piękna.