Wyszukaj

Marka

wyczyść

Cena

100zł - 300zł

Lista produktów marki Hagedornhagen

Lista produktów marki Hagedornhagen

Plakat F5

Hagedornhagen
175,00 zł -15% 148,75 zł

PP1

Hagedornhagen
267,00 zł -15% 226,95 zł

Plakaty Hagedornhagen

Hagedornhagen to duński duet, który tworzy dwóch fotografików-artystów: Mads Hagedorn-Olsen i Anders Morell. Tworzą oni od ponad 10 lat, a ich fotografie i prace są coraz bardziej rozpoznawalne na całym świecie. W ciągu tego czasu uzyskali wiele dyplomów oraz zostali wielokrotnie odznaczeni prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami. Jednak cały czas czegoś im brakowało – czuli się zbytnio ograniczeni przez “ramy” sztywnej sztuki.

Postanowili odciąć się od mainstreamu i zacząć fotografować to, co ich naprawdę pochłania i ciekawi. Szybko okazało się, że obaj pałają pasją do niewielkich stworzeń, drobnych potworków, szczegółów oraz niezwykle intensywnych kompozycji. Zrezygnowali z komercji i reklamy, z silnym przekonaniem, aby nigdy się “nie sprzedać”.

Stworzyli swój koncept w 2007 roku i od tej pory tworzą dokładnie to, czego chcą. Niebawem wyszło na jaw, że ich pomysł był trafiony w dziesiątkę  – plakaty i fotografie wychodzące spod ich ręki okazały się idealnym wykończeniem aranżacji zachowanych w duchu skandynawskiego designu.

Zamiłowanie do detalu, uchwyconego z niezwykłą precyzją i jakością zmusza patrzącego, aby zatrzymał się na chwilę i spojrzał na świat jeszcze raz, tym razem dokładniej i w skupieniu. Taka właśnie jest misja Hagedornhagen.

W ciągu lat aktywności współpracowali z wieloma duńskimi brandami, artystami, projektantami, organizacjami czy agencjami, aby stworzyć produkty i marki oparte o “kontrolowaną fotografię”. Duet jest otwarty na propozycje współpracy. Dotychczas Hagedornhagen mieli między innymi szansę stworzyć niezwykle intensywny portret Hana Kjobenhavna, projektanta mody. Stał się on elementem całej kampanii oraz wystroju sklepu. Dla Bolii, czyli skandynawskiego producenta niezwykłych mebli, wypuścili w 2016 dwa projekty, inspirowane martwą naturą i osiemnastowiecznymi obrazami.

Z ich zamiłowania do detalu narodziła się niezwykła kolekcja fotografii prezentujących kwiaty, liście oraz owady. Mamy zatem do czynienia z wielkoformatowymi fotografiami, na których białym tle prezentowane są np. chrząszcze, motyle, ćmy, żuki czy liścienie. Niezwykłe kolory jakimi obdarzyła je natura, zostały idealnie oddane na fotografiach. Możemy podziwiać wszystkie drobne plamki, kropeczki i paski, każdy odblask, najmniejsze nawet czułki czy delikatne elementy skrzydeł. Część plakatów z motylami została zrealizowana na wzór gablotek, które niemal każdy pamięta z lekcji biologii. Dzięki temu udało się osiągnąć efekt nostalgii. Artyści twierdzą, że ich prace prezentują się równie dobrze solo, jak i w towarzystwie wielu innych dzieł, a nawet przyczepione pinezkami do ścian dziecięcego pokoju.

Jeśli owady nas nie przekonują, możemy wybrać te fotografie, na których uwiecznione zostały liście. Są one równie piękne, tchną spokojem, a linie ich budowy możemy odpowiednio dobrać do naszego gustu – w zależności od tego, czy preferujemy delikatne i zaokrąglone kształty, czy też spiczaste i ostre krawędzie – z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Wśród dzieł Hagedornhagen znajdują się także bardziej graficzne fotografie, idealne dla amatorów sztuki nowoczesnej i street artu.

Jeśli chcemy ożywić ściany naszego pokoju, salonu czy biura, warto zainteresować się plakatami i fotografiami. Jest to idealny wybór dla każdego, kto ceni sobie nowoczesność i sztukę na światowym poziomie. Hagedornhagen to marka, której wybór zapewni nam z pewnością zachwyt znajomych, a my będziemy mieli okazję nie tylko upiększyć swoje apartamenty, ale także przyjrzeć się szczegółom świata z bliska i z dokładnością. Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą.