Wyszukaj

Lista produktów marki Kähler Design

Lista produktów marki Kähler Design

Nie znaleziono produktów w tej kategorii.

Świeczniki Kähler Design

Kähler Design to niekwestionowany lider duńskiej sztuki ceramicznej. Projekty marki rozpoznawalne są na całym świecie, a ich wyjątkowość wynika nie tylko z niesamowitego, duńskiego designu, ale także z lat doświadczeń w branży.

Historia Kähler Design sięga aż 1839 roku. Przekazywane z pokolenia na pokolenie doświadczenie w rzemiośle i doskonały wgląd w potencjał formowania gliny świadczy o sile marki. Każdy projekt marki jest hołdem dla wyjątkowej historii. To połączenie tradycji i nowoczesności.

Zaczęło się od niewielkiego warsztatu ceramicznego w duńskim Næstved, założonego przez Hermana J. Kählera. Wiele lat później, gdy 1875 roku firmę przejął jego syn, Herman A. Kähler, przygoda z ceramiką nabrała tempa, a Kähler Design stało się międzynarodowym graczem.

I nic dziwnego – międzynarodowa produkcja ceramiki artystycznej stworzyła podwaliny jednego z największych sukcesów w duńskiej ceramice. Kähler Design nieustannie dąży do łączenia swojego unikalnego dziedzictwa z liderowaniem na scenie sztuki ceramicznej..

Zarówno na początku istnienia, jak i współcześnie, warsztaty Kähler są miejscem spotkań wielu z największych duńskich artystów. Marka współpracuje z najważniejszymi i najbardziej wykwalifikowanymi artystami i projektantami.

Tak jak w 1839 roku, obecnie również wyroby ceramiczne są wykonane ręcznie. Kähler łączy bowiem to, co najwspanialsze w artystycznym dziedzictwie ceramicznym i współczesne spojrzenie. W swojej ofercie posiadamy kolekcję świeczników Urbania projektu Bache&Bendix Becker.