Wyszukaj

Marka

wyczyść

Cena

900zł - 16600zł

Lista produktów marki Linie Design

Lista produktów marki Linie Design

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 33 pozycji

Dywany Linie Design

Gdy w 1980 roku powstała firma Linie Design, jej twórcy zapewne nie zdawali sobie sprawy z  tego, że wkrótce będą nie tylko wiodącymi producentami ekskluzywnych dywanów, ale także uda im się zachować ludzką twarz i godność, nawet w świecie zdominowanym przez kapitalizm.

Linie Design ma swoją siedzibę w Lynge, niewielkim miasteczku usytuowanym na północ od Kopenhagi. Jednak ich zasady oraz produkty sięgają znacznie dalej. W Danii znajduje się siedziba firmy, to tutaj pracują projektanci. Jednak sam proces wytwarzania dywanów, rzemiosło, usytuowane są w Indiach. Linie Design chwalą się, że są największymi producentami ręcznie tkanych dywanów w północnej Europie.

Ich produkty dostępne są w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, w wielu z nich już od dawna zajmują pozycje bestsellerów. Klienci doceniają ich nie tylko ze względu na nietuzinkowe projekty, ale przede wszystkim za jakość wykonania oraz wyśrubowane zasady etyki. Odznaczają się też przedsiębiorczością, a ich wiedza na temat rynku owocuje świetnymi zasadami logistyki oraz cenami, które z pewnością można nazwać “konkurencyjnymi”.

Firma sama przyznaje, że piękne przedmioty są ich pasją. Chcą, aby każdy dom na świecie wypełnił się pięknymi przedmiotami i sprawiał radość mieszkańcom na każdym kroku. Rzeczywiście, ich dywany odznaczają się niepowtarzalnym urokiem, wysoką jakością, funkcjonalnością. W biznesie kierują się uczciwością, profesjonalizmem oraz starają się nie popaść w pretensjonalność.

Tym, co wyróżnia Linie Design najbardziej jest jednak ich Kodeks Postępowania. W dzisiejszym świecie, sfokusowanym na maksymalizację zysków przy obniżeniu kosztów produkcji, trudno zachowywać się w pełni fair. Na szczęście duńska firma potrafi zachować równowagę. Na sercu leży im przede wszystkim dobro dzieci. Ponieważ w krajach słabo rozwiniętych zatrudnianie nieletnich to częsta praktyka, należy z tym walczyć.

Duńczycy uznali, że zysk zbudowany na krzywdzie dzieci jest nie do przyjęcia. Na swojej stronie piszą, że nikt nie powinien wykorzystywać niewinnych, że dzieci powinny mieć dostęp do nauki i skupiać się na swoim rozwoju. Linie Design sprzeciwia się też wszelkim formom wyzysku oraz dyskryminacji, ze względu na rasę, wyznanie, płeć  czy wiek. Uznają, że ich przychody oparte jedynie na wyzysku i cierpieniu niewinnych są nie do zaakceptowania.

Ich pracownicy muszą mieć dostęp do wody pitnej oraz wszelkich podstawowych udogodnień. Najwyższym priorytetem jest ich bezpieczeństwo. Duńczycy biorą także udział w międzynarodowej inicjatywie Care&Fair. Dzięki temu programowi, dba się o to, aby w Indiach, Nepalu i Pakistanie powstawały szkoły, ośrodki zdrowia i centra pomocy, w których dzieci mogą się uczyć, otrzymywać podstawowe wykształcenie i tworzyć lepszą przyszłość. Program angażuje się również w aktywizację oraz doszkalanie kobiet – dzięki nim matki oraz starsze siostry mogą liczyć na pomoc w nauce czytania, pisania oraz liczenia.

Przedsiębiorstwo nie zapomina także o środowisku. Ich misją i marzeniem jest zupełne wyeliminowanie gazów cieplarnianych. Na razie jednak skupiają się na minimalizacji odpadów oraz dbają o poszanowanie praw lokalnych jak i międzynarodowych (takich jak EU Directive REACH).

Dywany Linie Design są zatem produkowane z poszanowaniem praw człowieka, z najlepszych produktów, projektowane zaś są przez najlepszych artystów skandynawskich. Przyjrzyjmy się im bliżej. Do wyboru mamy kilka linii, każda charakteryzuje się nieco innym stylem. Linia Various to dywany niezwykle eleganckie, przykuwające wzrok, w szerokiej gamie kolorystycznej. Znajdziecie wśród nich dobre propozycje dla nowoczesnych wnętrz. Linia Selected to dobra propozycja dla tych, którzy dbają o najwyższą jakość, a przy tym chcieliby doskonałego połączenia klasyki z nowoczesnością.

Te dywany z pewnością zaskoczą każdego, komu zależy na niepowtarzalnym efekcie. Artwork to linia dywanów dwustronnych, które zadowolą niezdecydowanych, zaś Leather stanowi najbardziej wyszukany wybór skórzanych propozycji, dobrych dla osób o mocnych charakterach, którzy chcieliby, aby ich mieszkanie odzwierciedlało ich temperament.

Linie Design to dobry wybór dla każdego, kto uważa, że nasz wkład w świat powinien być świadomy, a dodatkowo chce, aby ich przestrzeń była niepowtarzalna i piękna.