Lista produktów marki Mater Design

Lista produktów marki Mater Design

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 42 pozycji

Nestor

Mater Design
2 899,00 zł

Meble Mater Design

Słowo “mater” pochodzi z łaciny i oznacza matkę. Henrik Marstrand, który jest kierownikiem oraz współzałożycielem przedsiębiorstwa, tak tłumaczy znaczenie słowa:

"Nazwa nawiązuje do codziennych wyzwań, przed którymi staje "matka natura" i w których chcemy jej pomagać. Design pomaga nam, jako ludziom, zrozumieć na czym polega życie; kreuje on zasady, kulturę, społeczeństwo. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wpływ naszej działalności na środowisko naturalne jest olbrzymi. Jako producenci mamy jednak możliwość przemyślenia i zmienienia praktyk, które okazują się nieetyczne, aby ostatecznie przekuć je w takie, które wspierają środowisko i społeczeństwo".

Jak widać firma stawia bardzo silny nacisk na to, aby ich działalność nie wpływała negatywnie na środowisko, a wręcz przeciwnie – stara się, aby każdy krok był przemyślany i tak zaplanowany, aby zminimalizować jak najefektywniej wszystkie potencjalnie nieetyczne i niewłaściwe działania. Może dziwić nas takie podejście, ale musimy przyznać, że we współczesnym świecie jest ono konieczne i godne pochwały. Poza etyką najważniejsze dla Mater Design są jakość wykonania oraz kunszt rzemieślników.

Nacisk na dbanie o środowisko, dobro ludzi, wspieranie lokalnych rzemieślników w połączeniu z wysoko jakościowo wykonanymi meblami oraz systemami oświetlenia – to wszystko daje niesamowite efekty. Design bardzo często wprost nawiązuje do minimalizmu skandynawskiego, wykorzystując zawsze półprodukty pochodzące ze zrównoważonych upraw. Ich produkty nadają się zarówno do użytku komercyjnego jak i domowego. Ich celem zaś jest projektowanie takich rozwiązań, które przetrwają próbę czasu, nieprzerwanie ciesząc oko konsumentów i napawać ich radością.

Meble Mater Design odznaczają się nie tylko najwyższą jakością. Produkowane są z naturalnych składników, takich jak drewno, skóra czy włókna. Charakteryzują się delikatnymi, płynnymi liniami, prostotą, minimalizmem, po to by nie tylko stać się ponadczasowymi, ale także idealnie współgrać z każdą przestrzenią. Ich forma sprawia, że wydają się wręcz “przyjazne”, aż chce się na nie patrzeć. Efekt dodatkowo wspomagają kolory – naturalne, neutralne, delikatne beże, biel, brązy, czerń. Neutralna paleta powoduje, że Mater Design będą pasować do większości przestrzeni, w zależności od konceptu mogą stanowić gwóźdź programu bądź dopełniać całości kompozycyjnej.

Dla Mater Design tworzą między innymi Signe Bindslev Henriksen z Bungaard Rutzou, czyli Space Copenhagen. Zaprojektowali oni klasyczne stołki oraz stoliki, które z powodzeniem wzbogacą każdą przestrzeń, zarówno domową, jak i przemysłową. Zaś projekty ich oświetlenia stanowią idealny przykład na to, że mniej znaczy więcej.

Dla Mater projektują także inni, Maija Puoskari, Eva Harlou, Michael W. Dreeben, Amanda Walther czy Jasper K. Thomsen. Mimo różnorodności stylów, jakie prezentują poszczególni projektanci, to jednak zarządzającym Mater Design udało się połączyć te silnie indywidualne projekty pod swoją marką, aby klienci na całym świecie mogli się cieszyć ich meblami.

My także mamy przyjemność prezentować Wam ten niezwykły duński koncept. W naszej ofercie znajdziecie lampy, krzesła oraz wiele innych przedmiotów od Mater Design. Szczególną uwagę warto poświęcić stołkom zaprojektowanym przez Space Copenhagen, które stanowią idealny przykład skandynawskiego designu. O różnej wysokości, charakteryzujące się płynnymi liniami oraz eleganckim połączeniem drewna oraz skóry.

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na tę markę. Nie tylko ze względu na ich niezwykłe projekty, ale także ich podejście do biznesu, jako zrównoważonego i etycznego.