Lista produktów marki Menu

Lista produktów marki Menu

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 90 pozycji

Meble Menu

Menu to duńska marka, która obejmuje projektowanie, produkcję oraz sprzedaż mebli w stylu skandynawskim. Ich główna siedziba znajduje się w Kopenhadze, ale sklepy zlokalizowane są na całym świecie: W Europie, Afryce, Australii, Azji i Ameryce Północnej. Charakteryzują się tym, że nie chcą ograniczać się tylko do jednego aspektu designu. Projektują zarówno meble, jak i oświetlenie oraz dodatki. Dzięki temu każdy z klientów może w zasadzie umeblować cały dom, korzystając tylko z ich oferty!

Jak sami o sobie mówią:

"Nasza filozofia jest prosta. Chcemy, aby świat stał się lepszym, mniej skomplikowanym miejscem, w którym codziennie warto się budzić. Współpracując z niesamowicie utalentowanymi projektantami, sprawiamy, że zwykłe przedmioty stają się czymś wiecznym i godnym podziwu. Pracujemy z architektami i projektantami, których wyobraźnia nie zna granic, aby projektować design najwyższej jakości, posiadający cechy typowe dla stylu skandynawskiego.
Tutaj, w Menu mamy prawdziwą obsesję na punkcie tego, aby łączyć sprytne rozwiązania ze współczesnym stylem życia. Pragniemy tworzyć piękne przedmioty codziennego użytku, niezależnie czy będą to elementy niezbędnego wyposażenia kuchni, sprytna “latająca” półka czy też przecudna waza, stanowiąca idealne wykończenie każdej aranżacji. Jeśli tylko mamy możliwość, staramy się współpracować z lokalnymi rzemieślnikami, wspierając lokalny przemysł i dbając o to, by wiedza i umiejętności kultywowane od wieków, nie zaginęły. Wszystko to, by codziennie kreować nowoczesny design."

Menu wierzy, że poprzez design daje się łączyć światy. Rzeczywiście, patrząc na ich projekty, można z łatwością uwierzyć w to, że stawiając na nie mamy szansę stworzyć nową jakość. Niedawno na ich stronie ukazały się przepiękne zdjęcia.

Jakiś czas temu w Kopenhadze spaliła się stara kamienica. Architekci z Normy postanowili ją odbudować i nadać jej nowego charakteru. Aby dopełnić całości, wybrano meble i akcesoria od Menu. W tym przypadku idealnie sprawdziło się połączenie dumnych, klasycznych wnętrz o wysokich sufitach, pięknych drewnianych panelach z takimi elementami wystroju, które dzięki nowoczesnemu sznytowi, sprawiły, że całość zyskała niepowtarzalny efekt.

Lampy Menu

Meble Menu charakteryzują się miękkimi liniami, zaokrągleniami, wykorzystaniem owali i okręgów, prostą konstrukcją. Niektóre z tych projektów są wręcz ascetyczne. Ale jednocześnie przykuwają wzrok: są piękne, klasyczne i eleganckie. Minimalizm w tym przypadku sprawdza się świetnie. Dzięki kontrastowemu wykorzystaniu kolorów (chociaż większość jest zaprojektowana w neutralnych kolorach, bieli, beżach, brązach lub czerniach; to zdarzają się przypadki projektów o intensywnych barwach, czerwonych lub rudych) można uzyskać piorunujące wyniki.

Akcesoria, które wykonuje Menu są zazwyczaj równie proste. Nieskomplikowane i piękne, ale także niezwykle funkcjonalne. Dzięki nim nawet najbardziej prozaiczny przedmiot ma szansę zamienić się w coś, co będzie przykuwać wzrok i stanowić idealne wykończenie każdej aranżacji.

Oświetlenie projektowane przez Menu korzysta z bardzo popularnych rozwiązań, typowych dla minimalizmu skandynawskiego. Gołe żarówki, kule i płaskie formy dominują. Jednak wszystkie lampy od Menu są niezwykle interesujące i fascynujące. Korzystają z najnowszych rozwiązań, więc ich produkty spełniają najwyższe normy i są energooszczędne. Dzięki wykorzystanym kolorom, z łatwością można je zaadaptować do konkretnych przestrzeni. Biel i jasne barwy sprawdzą się idealnie do nowoczesnych aranżacji, zaś połączenie złota i czerni będzie idealne dla eleganckich salonów.

Menu stanowi kolejny dowód na to, że design skandynawski ma niezwykły potencjał przy projektowaniu każdej przestrzeni, czy to zacisza domowego, czy przestrzeni publicznej.