Wyszukaj

Kategorie

Filtruj

Marka

wyczyść

Cena

200zł - 1400zł

Lista produktów marki Muuto

Lista produktów marki Muuto

Pokazano 1-4 z pozycji

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

E27 lamp

Muuto
299,00 zł -30% 209,30 zł

Lampy i meble Muuto

Muuto to wizjonerska marka, która na pierwszym miejscu stawia trwałość, estetykę, kunszt i ekspresję. Projekty marek są głęboko zakorzenione w skandynawskiej tradycji projektowania, jednocześnie zaskakując nowoczesnością.

Nazwa Muuto pochodzi od fińskiego muutos, co oznacza nową perspektywę. I rzeczywiście, dzięki poszerzaniu dziedzictwa o przyszłościowe materiały, techniki i odważne kreatywne myślenie, Muuto dostarcza nowych perspektyw na skandynawski design.

Marka wybiera czołowych współczesnych projektantów, którzy interpretują jej filozofię i łączą swoje talenty z pasjonującym zespołem kreatywnym Muuto. Design projektów marki zawdzięcza więc swoją wyjątkowość takim światowej sławy projektantom, jak Søren Rose Studio, Andreas Engesvik, Cecilie Manz, Tina Ratzer, Anderssen & Voll, Julien de Smedt czy Louise Campbell.

Duńska marka, której siedziba mieści się w Kopenhadze, została założona przez Krisitana Byrge’a i Petera Bonnen’a w 2006 roku. Od początku istnienia konwertuje klasyczne skandynawskieg wzornictwo według potrzeb i oczekiwań współczesnego świata. Spójny koncept marki tworzy coraz to nowe ikony, wyznaczając kierunek i wiodąc prym wśród światowej czołówki.

Muuto konsekwentnie, przy użyciu minimalnych środków wyrazu, kreuje niezwykle dojrzałą i futurystyczną rzeczywistość. Każdy projekt ma w sobie muutos. Każda kolekcja Muuto: lampy, meble, dodatki pozwalają patrzeć na design z nowej perspektywy. Ich produkty są synonimem lekkości, prostoty i minimalizmu.

Dodatkowym i bardzo ważnym aspektem działalności marki jest dbałość o środowisko. Muuto nieustannie konfrontuje się z problemami współczesnego świata. Stąd cała kolekcja Fiber, która powstała z połączenia innowacyjnego bio-kompozytu plastiku z recyklingu i organicznych włókien.

Twórcy serii Fiber to zdolny kopenhaski duet projektantów Iskos-Berlin. Znani są też z innego kultowego już projektu wykonanego dla Muuto. Lampa Under the Bell wykonana jest z filcu z przetworzonych butelek PET. Konstrukcja i faktura klosza są zachwycające. Ze względu na wykorzystany surowiec jest ona też niezwykle funkcjonalna. Jednym słowem – ma muutos.

W naszej ofercie znajdziecie szereg produktów tej wyjątkowej duńskiej marki. Każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy – a to za sprawą skandynawskiego designu wrzuconego na zupełnie inny poziom. Muuto obdarza nas funkcjonalnym pięknem, szczerym rzemiosłem i najwyższą jakością.

Proponowana przez Muuto rzeczywistość jest ekstremalnie futurystyczna, a wyrafinowana estetyka i bardzo wysoka jakość wykonania czyni meble Muuto ponadczasowymi i międzypokoleniowymi. Jeżeli marzymy o prawdziwie skandynawskim i funkcjonalnym wnętrzu oraz o nowoczesnych meblach, które posłużą nam na długie lata, Muuto wydaje się być idealnym wyborem.