Lista produktów marki Northern

Lista produktów marki Northern

Pokazano 1-16 z pozycji

Pokazano 1-16 z 36 pozycji

Meble Northern

W designzoo przedstawiamy kolejny niezwykły projekt wprost z dalekiej Norwegii. Firma Northern, której siedzibą jest Oslo, wpisuje się w styl skandynawski doskonale. W swych projektach stawiają przede wszystkim na coś, co dla Skandynawów jest wyjątkowo istotne i miało ogromny wpływ na cały ich design. Jest nim oczywiście światło. Słońce na północy jest towarem cennym. Potomkowie wikingów nie mogą się nim cieszyć przez cały rok. Sprawę dodatkowo utrudnia kwestia polarnych dni i nocy. Dlatego naród ten od wielu już lat hołubi odpowiednie oświetlenie. Dzięki niemu udaje się im utrzymać pogodę ducha i dobre samopoczucie.

Jak sami o sobie mówią:

"Wyobraź sobie północ. Surowe krajobrazy, krystalicznie czysta woda zapierających dech w piersiach fiordów, w których odbija się dramatyczny horyzont… Miejsce wypełnione talentem i wyobraźnią, zawsze gotowe, by inspirować znajdowanie nowych pomysłów w designie. To tu kreatywna ekspresja spotyka tradycyjne rzemiosło, a uroda zawarta w prostocie łączy się z ostrymi kontrastami. To one stanowią inspirację dla nowych projektów, wyznaczają kierunki. Oto cel, który został postawiony przed całą północą."

Marka Northern powstała w tym samym studio, w którym projektanci Northern Lighting oświetlali życie przez ponad dwanaście lat. Łączymy piękno z funkcjonalnością, stawiamy na naturalne produkty i szczere wykonanie. Meble oraz dodatki to naturalni towarzysze naszej codzienności, dzięki którym możemy wyrazić siebie na szeroką skalę.

Debiutancka kolekcja Northern to prostota w najlepszym wydaniu, wyrażona w opływowych kształtach, które można łatwo ze sobą łączyć lub zestawiać na zasadzie kontrastu. Wędzone drewno, eleganckie kolory, mocna sylwetka kreują spokojny nastrój, podczas gdy subtelne formy i klasyczna delikatność dodają eleganckiego sznytu. Dla nas każde pomieszczenie to przestrzeń, która jest plastyczna, daje się dowolnie zmieniać i kreować. Dzięki temu wszystkie osobne produkty zaczynają ze sobą współgrać i tworzyć całość.

Nasi projektanci wychodzą poza norweską tradycję, aby dotrzeć do współczesnej potrzeby wyluzowanego luksusu i supernowoczesnego chłodu. Projekty Northern energetyzują, inspirują, relaksują i stanowią kojące tło. Zaprojektowane są tak, aby były unikalne. Nasze produkty dodają świeżego oddechu dla nordyckiego stylu”.

Jak widać, Northern są wyjątkowo świadomi nie tylko swoich możliwości, ale także wymagań rynku. Traktują z szacunkiem swoich klientów, produkty, projekty a także środowisko naturalne. Dzięki nim styl skandynawski staje na nowym poziomie samoświadomości i możliwości kreacyjnych. Światło, które stało się dla nich główną inspiracją towarzyszy im nadal. Choć zaczynali od projektowania systemów oświetlenia, od pewnego czasu prezentują także meble i dodatki.

Meble Northern prezentują się niezwykle – obłe linie kanap i foteli, w połączeniu z intensywnymi kolorami dają efekt, dzięki któremu każda przestrzeń stanie się pełna energii i pozytywnych emocji. Stoliki i biurka pozwolą pracować w skupieniu, a każda dekoracja ustawiona na nich będzie miała szansę zabłysnąć i pokazać się w pełnej krasie.

Lampy Northern

Ich lampy wyrywają się schematom. Znajdziemy takie projekty, które będą idealnie wpisywać się w styl skandynawski, ale także takie, które wymykają się wszelkim uogólnieniom i schematom. Proste linie, klasyczne kolory i skromność stają naprzeciw fantazyjnym formom, które przypominają pognieciony materiał, poprzecinane tuby, a nawet głowę łosia! W zależności od tego, co nam potrzeba, czy lampa stojąca, wisząca czy kinkiet – w Northern znajdziemy wszystko.

Zaś projektowane przez nich dekoracje dzielą się zazwyczaj na dwa rodzaje: użyteczne i piękne. Do pierwszej grupy zaliczają się akcesoria do kwiatów, lustra, wieszaki, czy poduszki. Oczywiście użyteczność nie oznacza braku urody – wręcz przeciwnie. Dodatkowo możemy wybrać spośród projektów, które zdecydowanie bardziej mają sprawiać nam przyjemność i zaspokajać wizualne potrzeby.

Northern to dobry wybór dla każdego, kto ceni sobie wysoką jakość, przemyślane formy i wzory oraz nieprzeciętne pomysły.